KTÖS: Eğitim kayıplarından partizanlık adına geri adım atmamakta ısrar eden Çavuşoğlu sorumlu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Mayıs 21, 2024
Kıbrıs

KTÖS: Eğitim kayıplarından partizanlık adına geri adım atmamakta ısrar eden Çavuşoğlu sorumlu

KTÖS grev

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Cihangir-Düzova İlkokulu’ndaki grevden dolayı çocukların eğitim kayıplarının sorumlusunun sorumlusunun, “partizan uygulamalarda ısrarcı” Eğitim Bakanlığı olduğunu iddia ederek, eleştirdi.
KTÖS tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Nazım Çavuşoğlu bu partizanlık kokan olaya gösterdiğimiz tepkiye rağmen, daha önce bu hademenin çalışma barışını bozduğu Cihangir-Düzova İlkokulu’nda görevlendirilmesinde ısrar etmektedir. Partizanlığın, adam kayırmanın yarattığı tüm olumsuzlukların yaşandığı bu günlerde soruşturma açılması gereken kişilere oy uğruna arka çıkılması ‘reform’ iddiası ile ortaya çıkan bu hükümetin samimiyetsizliğini göstermektedir” denildi.
Açıklamada, Çavuşoğlu’nun Cihangir-Düzova İlkokulu yöneticilerinin, öğretmenlerin ve okul çalışanlarının partizanlığa tepki göstermeleri neticesinde bu okulda grev yapmaktan başka bir çıkar yol bırakmadığı ileri sürüldü ve Eğitim Bakanlığı’nın çocukların eğitim kayıplarının baş sorumlusu olduğu savunuldu.
Açıklamada, “Çavuşoğlu, Düzova UBP örgüt başkanı ile ele ele çocuklarımızın eğitim hakkını gasp etmeye devam etmektedir” denildi.

Açıklama şöyle:


Eğitimde önemli değişimler yapma konusunda bizimle uzlaşan Eğitim Bakanı Sn. Nazım Çavuşoğlu, ilk icraat olarak gittiği her okulda çalışma barışını bozan bir hademeye soruşturma açma yerine yakınları UBP’li olduğu için görev yerini değiştirme olmuştur.

 

Sn. Nazım Çavuşoğlu bu partizanlık kokan olaya gösterdiğimiz tepkiye rağmen, daha önce bu hademenin çalışma barışını bozduğu Cihangir-Düzova İlkokulu’nda görevlendirilmesinde ısrar etmektedir. Partizanlığın, adam kayırmanın yarattığı tüm olumsuzlukların yaşandığı bu günlerde soruşturma açılması gereken kişilere oy uğruna arka çıkılması “reform” iddiası ile ortaya çıkan bu hükümetin samimiyetsizliğini göstermektedir.

 

Cihangir-Düzova İlkokulu yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin ve okul çalışanlarımızın partizanlığa tepki göstermeleri neticesinde, bu okulumuzda grev yapmaktan başka bir çıkar yol bırakmayan Eğitim Bakanlığı, çocuklarımızın eğitim kayıplarının baş sorumlusudur. Özellikle Eğitim Bakanı Sn. Nazım Çavuşoğlu partizanlık adına geri adım atmamakta ısrar etmektedir. Düzova UBP örgüt başkanı ile ele ele çocuklarımızın eğitim hakkını gasp etmeye devam etmektedir.

 

Bu çerçevede çocuklarımızın eğitim kayıplarının sorgulanması ve Düzova-Cihangir İlkokulu ile ilgili yapılan partizanlığın sorgulanması için velilerimizi ve vatandaşlarımızı 2284505 numaralı telefondan Eğitim Bakanı Sn. Nazım Çavuşoğlu’na ve 2283141’den 1100 numaralı telefondan Başbakan Sn. Faiz Sucuoğlu’na ulaşabileceklerini duyururuz.

Saygılarımızla

Uğur Erilen

KTÖS Basın Yayın ve Propaganda Sekreteri

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar