Kıbrıs

KTEV destek bursu vereceği öğrencileri açıkladı






Kıbrıs Türk Eğitim Vakfı, 2019 – 2020 öğretim yılında destek bursu vereceği öğrencileri açıkladı.

Bu yıl KTEV tarafından 75 öğrenciye destek bursu veriyor.  Bunun  22’si ortaokul, 51’i lise ve 2 tane de üniversite hazırlık bölümü öğrencisi olacak şekilde belirlenmiştir.  KTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Umure ÖRS yazılı açıklamasında, KTEV destek burslarının, KTEV kaynaklarından, hayırsever kişilerden, kurumlardan ve iş insanlarından oluşan “Öğrenci Sponsörleri” tarafından karşılanabileceğini açıkladı.



KTEV Mütevelli Heyeti Başkanı Umure ÖRS açıklamasının devamında, hayırsever vatandaşlara ve  işinsanlarına öğrenci sponsörlüğü üstlenerek, bir öğrencimizin daha uygun şartlarda öğrenimlerini sürdürebilmelerine yardımcı olabileceklerini “Daha fazla sponsör, daha fazla destek bursu” sloganı ile duyurmuştur.



Sponsör olmak isteyenlerin; 228 92 00 numaralı telefondan veya www.ktev.org adresinden detaylı bilgi alabileceklerini de sözlerine ilave etti.

2019 – 2020 YILI BURS ALMAYA HAK KAZANAN

 ÖĞRENCİLER İSİM LİSTESİ

ORTAOKUL BURS LİSTESİ

Sıra Noİsim –  SoyisimOkul Adı / Sınıfı
1.Kenan ÇiçekBTMK / 7. sınıf
2.Hasan ArtürkErenköy Lisesi / 8. sınıf
3.Ülviye BarbaliÇanakkale Ortaokulu / 7.sınıf
4.Seymen Tufan KeleşHala Sultan İlahiyat Kolej / 7. sınıf
5.Pelin ManguBekirpaşa Lisesi / 8. sınıf
6.Yağmur ÖzdemirBekirpaşa Lisesi / 7. sınıf
7.Ecem DiranÇanakkale Ortaokulu / 7.sınıf
8.Zülal AlanG/M’sa TMK / 7.sınıf
9.Arda SunaPolatpaşa Lisesi / 8.sınıf
10.Berat Efe AçıkŞht. Hüseyin Ruso Ortaokulu / 7.sınıf
11.Enes ParçalarDemokrasi Ortaokulu / 8.sınıf
12.Klio HüdürDemokrasi Ortaokulu / 8.sınıf
13.Melisa Pervin ÖnerBTMK / 7.sınıf
14.İlayda KorkmazErenköy Lisesi / 8.sınıf
15.Ayşegül GüzelErenköy Lisesi / 7.sınıf
16.Aylin HacıhasanoğluErenköy Lisesi / 7.sınıf
17.Sude Naz AydenkErenköy Lisesi / 8.sınıf
18.Burcu KaracanAtleks Sanverler OO / 8 sınıf
19.Sevde Nimet YıldırımHala Sultan İlahiyat K / 7 sınıf
20.Sıla Nur YamanG/M’sa TMK / 8 Sınıf
21.Metehan EminBekirpaşa Lisesi / 8 sınıf
22.Bekir Mustafa ÖğütBekirpaşa Lisesi / 8 sınıf

LİSE BURS LİSTESİ

Sıra Noİsim –  SoyisimOkul Adı / Sınıfı
1.Başak TurğayBEAL / 12. sınıf
2.Direm SertçeBEAL / 10. sınıf
3.Buğçe GüneriG’yurt Meslek Lisesi / 11. sınıf
4.Seçil AygünBEAL / 9. sınıf
5.Sıla HulusiağaBEAL / 12. sınıf
6.Defne ToprakCumhuriyet Lisesi / 12. sınıf
7.Sevim İlayda MercanNKL / 11. sınıf
8.Hasan ReessurNKL / 9.sınıf
9.Sıla KorkmazBEAL / 9.sınıf
10.Mina Melda DingilNKL / 12. sınıf
11.Şamil Sezer AteşNKL / 9.sınıf
12.Ayça Naciye TokanAML / 12.sınıf
13.Sıla YıldırımCumhuriyet Lisesi / 9.sınıf
14.Çise SucuoğluBEAL / 12.sınıf
15.Semia İpekBEAL / 9.sınıf
16.Burak KarataşBEAL / 10.sınıf
17.Seral KarasalihAML / 9.sınıf
18.Ezgi CeritL’şa AGSL / 12.sınıf
19.Alev TayarecioğluErenköy Lisesi / 9.sınıf
20.Damla AygünErenköy Lisesi / 10.sınıf
21.Begüm DadakoğluBEAL / 9 sınıf
22.Azra AydınG/M’sa TMK / 11 sınıf
23.Biriçim Emete ErkurtBEAL / 12 sınıf
24.Songül KonatErenköy Lisesi / 9 sınıf
25.Emine ArapkasapG’yurt TMK / 11 sınıf
26.Duygu BayboraErenköy Lisesi / 12 sınıf
27.Hüseyin AydemirErenköy Lisesi / 10 sınıf
28.Dilara CengizAML / 12 sınıf
29.Gözde GüngörBekirpaşa Lisesi / 9 sınıf
30.Şefika BirginG’yurt TMK / 9 sınıf
31.Cemile Cemre ErErenköy Lisesi / 11 sınıf
32.Fatmanur ÇelikPolatpaşa Lisesi / 11 sınıf
33.Münür BalkanKarpaz Meslek Lisesi / 11 sınıf
34.Mehmet KarErenköy Lisesi / 9 sınıf
35.Sıla KeleşHala Sultan İlahiyat K / 10 sınıf
36.Çağla CilasınBekirpaşa Lisesi / 12 sınıf
37.Mustafa Mehmet YamanG/M’sa TMK / 12 sınıf
38.Yusuf EngürLTL / 10 sınıf
39.Doğukan AydenerG/M’sa TMK / 12 sınıf
40.Sudenaz YeşilyaylaKurtuluş Lisesi / 12 sınıf
41.Dilay AydenerErenköy Lisesi / 12 sınıf
42.Rojin KızılErenköy Lisesi / 9 sınıf
43.Yaren BabahanDeğirmenlik Lisesi / 10 sınıf
44.Umut AnnaçNKL / 12 sınıf
45.Zerin AvcınNKL / 10 sınıf
46.Deniz TosunBEAL / 10 sınıf
47.Zehra BayraktarErenköy Lisesi / 9 sınıf
48.Fatma SütlüceliNKL / 10 sınıf
49.Latif Polat AltunG’yurt TMK / 10 sınıf
50.Hayat AntelBEAL / 10 sınıf
51.Nazlı ŞahbazG/M’sa TMK / 10,sınıf

ÜNİVERSİTE BURS LİSTESİ

Sıra Noİsim –  SoyisimOkul Adı / Sınıfı
1.Yusuf AldağLAÜ – Hazırlık / Yazılım Mühendisliği
2.Balkız AlnurDAÜ – Hazırlık / Matematik ve Bilg. Bil





Başa dön tuşu