Kıbrıs

KTAMS’tan ‘protokolü geri alın’ çağrısıKıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan, hükümeti, Atatürk Öğretmen Akademisi ile Lefke Avrupa Üniversitesi arasında imzalanan protokolü geri almaya çağırdı.

Kaptan yaptığı yazılı açıklamada, karar geri alınmadığı takdirde, buna yönelik mücadelede KTAMS’ın da yerini alacağını kaydetti.

Kaptan, Kıbrıs Türk toplumunun laik, demokratik bir karakter kazanmasında önemli rolü olan Atatürk Öğretmen Akademisi’ni kapatmaya yönelik uzun bir süreden beri devam eden girişimlere 14 Temmuz tarihinde bir yenisinin eklendiğini savundu.

“AKP Hükümeti ve zihniyeti tarafından dayatılan politikalar çerçevesinde Atatürk Öğretmen Akademisi’ni doğrudan kapatamayan rejim; burayı Lefke Avrupa Üniversitesi’ne devrederek bu işlevi yerine getirmeye yönelmiştir” iddiasında bulunan Kaptan, imzalanan protokol ile seksen yıllık Atatürk Öğretmen Akademisi’nin Lefke Avrupa Üniversitesi tarafından “işgal edilmesine fırsat verildiğini” savundu.

Kaptan, “Gerici, yobaz anlayışın dayatıldığı bu politikaları şiddetle reddederken, UBP-DP hükümetini bu toplumsal olayla ilgili yanlış ve maksatlı kararı geri almaya çağırıyoruz. Bu karar geri alınmadığı taktirde, verilecek mücadelede KTAMS yerini alacaktır” ifadelerini kullandı.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı