KıbrısManşet

KTAMS ve KAMU-SEN: Çalışanın 10. günde pozitif olduğu ortaya çıktıKTAMS ve KAMU-SEN, temaslı bir personelin işe çağrılması nedeniyle saat 10:00’da Lefkoşa Gelir Vergi Dairesi’nde basın açıklaması yapacak.
Sendikadan yapılan açıklama şöyle;“UBP-DP-YDP Hükümetinin pandemi sürecini yönetmede sergilediği beceriksizlik ve sorumsuzluk örneklerinden biri de Lefkoşa Gelir Vergi Dairesinde ortaya çıkmıştır.

Temaslı olduğu nedeni ile kendini izole eden bir çalışan bir hafta sonra Daire Müdürü ve Müdür Muavini tarafından işe çağrılıp, gelmediği takdirde izinsiz ve özürsüz işe gelmediği gerekçesiyle maaşından kesinti yapılacağı konusunda tehdit edilmiştir. Bunun üzerine işyerine gelen çalışanın 10. günde pozitif olduğu ortaya çıkmıştır.  Bilimsellikten uzak bir anlayışın sonucu tüm Gelir Vergi Dairesi personelinin ve daireden hizmet alan insanlarımızın da sağlığı riske atılmıştır.

Bu sorumsuzluğu ve ihmali protesto etmek için sendikalarımız KTAMS ve

KAMU-SEN Lefkoşa Gelir ve Vergi Dairesinde bugün tam gün grev uygulayacak ve saat 10:00’da Daire önünde basın açıklaması yapılacak.”

Başa dön tuşu