KıbrısSürmanşet

KTAMS uyardı!


Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), Kalkınma Bankası Yönetim Kurulu ve Genel Müdürünün keyfi, duyarsız ve siyasi hareket ettiği gerekçesiyle Banka önünde protesto eylemi yaptı.
KTAMS Genel Başkanı Güven Bengihan, yaptığı konuşmada bankanın kuruluş, görev ve çalışma esaslarıyla ilgili mevzuatının güncellenmesi için uzun zamandır mücadele verdiklerini belirtti.Bengihan, ancak Banka Yönetim Kurulu ve Genel Müdürünün sürekli oyalama ve ötelemesi ile karşı karşıya kaldıklarını savundu.

Eylemde, sendikanın basın açıklaması ise KTAMS Genel Sekreter Serman Yiğit tarafından okundu.

Açıklamada, “Genel Müdür, Banka mevzuatı kapsamında kendisine geniş hareket alanı yaratan unsurları dikkate alırken personelin görev, yetki ve sorumlulukları, özlük hakları ile ilgili maddeleri ise ayak bağı olarak görmektedir” denildi.

Açıklamada, Genel Müdürün, hiyerarşik yapıyı hiçe sayarak iş akışını ve çalışma barışını bozduğu da iddia edildi.

Açıklamada Kalkınma Bankası çalışanlarının, çalışma hayatında huzursuzluklara, motivasyon kaybına neden olan yönetim anlayışının ve bu şekilde keyfi bir yönetime fırsat veren, çağ dışı mevzuatın bir an önce değiştirilmesini talep ettiği kaydedildi.

Sorunların giderilmesi için çözüm önerilerinde de bulunan Sendika, aksi takdirde her türlü eylem hakkının kullanılacağı uyarısında da bulundu.

Başa dön tuşu