KıbrısManşet

KTAMS: UBP-DP-YDP hükümeti çalışanların maaşlarını bile ödemekten aciz bir durumdaKTAMS Başkanı Güven Bengihan, bakanlıklara bağlı kurumlar (BRTK, TAK vb.), belediyeler ve dış temsilciliklerde çalışanların Şubat ayı maaşları henüz ödenmediğini açıkladı.
Güven Bengihan yazılı açıklamasında ” “İktidar Bizim İşimiz” sloganıyla sadece kendi koltuklarını korumakla meşgul olup hükümete talip olan UBP-DP-YDP koalisyon hükümeti çalışanların maaşlarını bile ödemekten aciz bir durumdadır.” ifadelerini kullandı.Açıklama şöyle:

“İktidar Bizim İşimiz” sloganıyla sadece kendi koltuklarını korumakla meşgul olup hükümete talip olan UBP-DP-YDP koalisyon hükümeti çalışanların maaşlarını bile ödemekten aciz bir durumdadır.

Bakanlıklara bağlı kurumlar (BRTK, TAK vb.), belediyeler ve dış temsilciliklerde çalışanların Şubat ayı maaşları henüz ödenmemiştir. Ne zaman ödeneceklerine dair tatminkar bir açıklama da yapılmamıştır.

Seçim döneminde, daha iyi bir yönetim anlayışıyla hareket edeceği ve halkın alım gücünü koruyacak tedbirler alınacağının sözünü vererek oy toplayanların, bugün çalışanların emeğinin karşılığını vermekten aciz olduğuna şahit olmaktayız.

Sayın Başbakan Faiz Sucuoğlu, “kamuda disiplin ve ülkede istikrar” sağlayacaklarından bahsederken, “hükümet için güven oylaması yapılacak günün arifesinde devlet kurumlarında çalışanların maaşlarını alamamaları”, umarız ki yeni dönemde bizleri bekleyenlerin habercisi değildir. Kamuda verimlilik sağlamak istiyorsa Sayın Başbakan ve hükümeti de çalışanlara karşı üzerine düşeni yapmalı ve bugün yaşanan durum alışkanlık haline getirilmemelidir.

Sendikamız bu konunun takipçisi olacağını bildirirken, çalışanların Şubat ayı maaşlarının derhal ödenmesini talep etmektedir.

 

Güven Bengihan

Başkan

Başa dön tuşu