KıbrısSürmanşet

KTAMS: Sürecin takipçisi olacağız


Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası KTAMS, geçtiğimiz gün, Gazimağusa Limanı’nda gümrük çalışanlarına yapılan saldırı olayıyla ilgli yazılı açıklama yaptı
Açıklamanın tamamı şu şekilde:“Geçtiğimiz gün Gazimağusa Limanı’nda beyan dışı mallara işlem yapan gümrük çalışanları önce sözlü, ardından fiziksel saldırıya uğrayarak darp edilmişlerdir.

Pandemi sürecinde tüm risklere rağmen, devlet gelirlerinin toplanmasında büyük sıkıntı yaşanan bu süreçte  görevlerini aksatmadan sürdüren gümrük çalışanlarının yasalar çerçevesinde görevlerini yaptıkları için şiddete maruz kalmaları kesinlikle kabul edilemez.

Devletin  çalışanlarına sahip çıkması adına  gerekli tüm tedbirlerin alınması,  içinden geçtiğimiz bu sıkıntılı süreçte daha da önem kazanmıştır.

Bu olayı şiddetle kınar; darp edilen çalışanların sahipsiz olmadığını vurgularız. Yapanın yanına kâr kalmaması adına, darp olayını gerçekleştirenlere caydırıcı bir ceza verilmesi için ilgili makamları derhal göreve davet ederken, bu sürecin takipçisi olacağımızı belirtiriz”

Başa dön tuşu