Krizin sebebi kara para - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Kasım 30, 2023
Kıbrıs

Krizin sebebi kara para

Krizin sebebi kara para

Maliye Bakanı Ersin Tatar, “Güney Kıbrıs’ın içine düştüğü krizden kurtarmak için verilen borç Avrupa için çok büyük miktar olmamasına rağmen, yarattığı sıkıntı ve bu denli gündem yaratmasının başlıca sebebi Güney Kıbrıs’ın kara para aklama merkezi olmasından kaynaklanıyor” dedi.

Maliye Bakanı Ersin Tatar Güney Kıbrıs’ta yaşanan ekonomik krizi ile ilgili olarak adada bulunan uluslararası basın kuruluşlarına değerlendirmelerde bulundu.


Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Güney Kıbrıs’taki ekonomik kriz, güney Kıbrıs bankalarındaki mevduatların belirsizliği ve Kuzey Kıbrıs ekonomisi ile bankacılık sistemi hakkında açıklamalar yapan Tatar önceki gün İngiltere’nin ünlü haber kanalı Channel 4’e konuştu. Bakan Tatar İngiliz kanalının yanı sıra, bugün de Katar Merkezli dünyaca ünlü haber kanalı Al Jazeera (El Cezire) muhabirlerine demeç verdi.

“Güney Kıbrıs kara para aklama merkezi”

Tatar, “Güney Kıbrıs’ın içine düştüğü krizden kurtarmak için verilen borç Avrupa için çok büyük miktar olmamasına rağmen, yarattığı sıkıntı ve bu denli gündem yaratmasının başlıca sebebi Güney Kıbrıs’ın kara para aklama merkezi olmasından kaynaklanıyor” yorumunu yaptı.

Maliye Bakanı Tatar ayrıca, Almanya’nın sert duruşunun da başka rahatsızlıklardan kaynaklandığı düşüncesinde olduğunu ifade etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar