FutbolSpor

Kritik maçlar başlıyor

Futbolda Süper Lig play-out ve 1.Lig play-off, play-out ilk maçları bugün oynanaca


MAÇLAR SAAT 16.30’DA:

Süper Lig’e veda edecek son takımın belli olacağı play-out hattındaki 4 takım arasında bugün başlayacak ve tek maç üzerinden yapılacak mücadelelerde, 18 puanlı Baf ile 15 puanlı Binatlı, 17 puanlı Kaymaklı ile 15 puanlı Esentepe karşı karşıya gelecek. Tüm play-out ve Birinci Lig’de oynanacak play-off maçları saat 16.30’da başlayacak.

 

Futbolda 2018-2019 sezonu Süper Lig ve Birinci Lig’de tamamlandı. Süper Lig’de direk küme düşen 2 takımın ardından lige veda edecek üçüncü takımın belirleneceği play-out maçları bugün başlıyor.

Birinci Lig’de ise Süper Lig’e yükselen iki takımın ardından terfi edecek üçüncü ve son takımın belli olacağı play-off ile BTM 1.Lig’ine düşecek üçüncü takımın belirleneceği play-out ilk karşılaşmaları da bugün olacak.

Tek devreli lig usulüne göre ve tarafsız sahalarda oynanacak play-off, play-out maçlarına takımlar 30 haftalık periyotta topladıkları puanların yarısı kadar puan ile başlayacaklar. Bugün oynanacak ilk maçların tümü de saat 16.30’da başlayacak.

Play-out ve play-off ikinci maçları 19 Mayıs Pazar, üçüncü ve son maçlar ise 23 Mayıs Perşembe günü oynanacak.

 

Süper Lig’e kim veda edecek?

K-Pet Süper Lig’de 30 haftalık periyotta Girne Halk Evi ile İskele Gençler Birliği takımlarının direk küme düşmesinin ardından lige veda edecek üçüncü ve son takım Baf Ülkü Yurdu, Küçük Kaymaklı, Binatlı ve Esentepe takımlarından bir tanesi olacak.

Bu dört takım arasında bugün oynanacak play-out ilk maçları öncesi, takımların ligde yaptıkları karşılaşmalarda topladıkları puanlara baktığımızda en başarılı takımlar 10’ar puanla Baf ve Küçük Kaymaklı. Bu takımları 9 puanla Esentepe ve 5 puanla Binatlı takip etti.

4 takım arasında ligde yapılan deplasmanlı maçların ardından, bugün başlayacak ve tek maç üzerinden yapılacak play-out karşılaşmalarına Baf 18 puan, Kaymaklı 17 puan ve 15’er puanla Binatlı ve Esentepe başlayacak.

 

Birinci Lig’den Süper Lig’e ve BTM’ye

K-Pet Birinci Lig’de Göçmenköy ve Düzkaya’nın ardından SüpPer Lig’e yükselecek son takımın belirleneceği play-off maçlarında en avantajı Ozanköy ve Hamitköy. 30 puanla play-offa başlayacak Ozanköy ve 28 puanla başlayacak olan Hamitköy bugün oynayacakları ilk maçlarını kazanırlarsa, 22 puanlı Yalova’nın Süper Lig’e çıkma umudu kalmayacak. Play-offa 26 puanla başlayacak Akova Vuda’nın ise kalan 2 maçını da kazanması ve rakiplerinin puan kaybetmesi gerekecek.

Süper Lig’e yükselme yarışı 3’üncü maça kadar 2 puan farkla devam eder ise Ozanköy ile Hamitköy arasında 23 Mayıs Perşembe günü oynayacakları play-off son maçı final havasında olacak.

BTM 1.Ligine düşen Değirmenlik ve Yeniboğaziçi’nin ardından veda edecek 3üncü takımın belli olacağı 1.Lig play-out grubu maçlarında 19’ar puanı bulunan Maraş ve Mormenekşe avantajlı. Play-out grubunda 14 puanı bulunan Doğancı ve 16 puanlı Çanakkale’nin işi zor.

 

PUAN DURUMLARI VE MAÇ PROGRAMI ŞÖYLE:

 

Süper Lig Play-Out Puan Durumu

1.Baf Ülkü Yurdu             18 Puan

2.Küçük Kaymaklı            17 Puan

3.Binatlı                               15 Puan

4.Esentepe                        15 Puan

 

K-Pet 1.Lig Play-Off Puan Durumu

1.Ozanköy                          30 Puan

2.Hamitköy                        28 Puan

3.Akova Vuda                   26 Puan

4.Yalova                              22 Puan

 

K-Pet 1.Lig Play-Out Puan Durumu

1.Maraş                               19 Puan

2.Mormenekşe                               19 Puan

3.Çanakkale                       16 Puan

4.Doğancı                           14 Puan

 

 

PLAY-OFF VE PLAY-OUT İLK MAÇ PROGRAMI:

BUGÜN

K-Pet Süper Lig Play-out:

Güzelyurt Üner Berkalp Stadı                    Baf Ü.Yurdu-Binatlı                        Serhan Şimşek

Cihangir Stadı                                                   K.Kaymaklı-Esentepe                    Mehmet Sezener

 

K-Pet 1.Lig Play-off:

Şht. Hüseyin Ruso Stadı                                               Ozanköy-Akova Vuda                   Fehim Dayı

Yılmazköy M Üçöz Stadı                                               Hamitköy-Yalova                             Hakan Muhtaroğlu

 

K-Pet 1. Lig Play-out:

Mağsa Dr. F. Küçük Stadı                             Maraş-Çanakkale                            Utku Hamamcıoğlu

Lefkoşa Atatürk Stadı                                   Mormenekşe-Doğancı                 Osman Özpaşa

 

NOT: Maçlar saat 16.30’da başlayacak.

 
Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı