Kritik isim Özkan - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Nisan 14, 2024
Kıbrıs

Kritik isim Özkan

Kritik isim Özkan

 

AZMETTİRİCİ ÖZKAN MI?… Mağusa’da ardı ardına meydana gelen kurşunlama olayının ardından halen Türkiye’de polis gözetiminde bulunan Eşref Ender Özkan isminden şüphe ediliyor. Havadis’in güvenilir kaynaklardan derlediği  bilgilere göre, Mağusa Polis Müdürlüğü “azmettirici” olarak Özkan ismine ulaştı, tetikçi aranıyor


GÜDER: HUSUMETİM YOK…  İş yeri kurşunlanan Mehmet Güder ise, Havadis’e yaptığı açıklamada, kimseyle bir husumeti olmadığını, tefeciye borcu olduğu yönündeki iddiaların yalan olduğunu belirtti ve “Bir an önce suçluların yakalanmasını istiyorum, aksi halde, iş hayatım zora girecek” diye konuştu

KENT HALKI HUZURSUZ… Mağusa’da ise, tırmanan adli olaylar nedeniyle ciddi bir huzursuzluk yaşanıyor. Mağusalı vatandaşlar, kurşunlama olayının kısa sürede aydınlatılması gerektiğini belirterek, adli makamlardan yardım istedi

Havadis-ÖZEL

Mağusa’da iki kez kurşunlanan kasap dükkanı olayıyla ilgili, polisin azmettirici olarak, daha önce birçok olaydan sabıkası bulunan Eşref Ender Özkan ismine ulaştığı öğrenildi.
Havadis’in güvenilir kaynaklardan derlediği bilgilere göre, halen Türkiye’de polis gözetiminde tutulan Ender, bir arazi alacak-verecek meselesi nedeniyle uzun süredir, kasap Mehmet Güder’i tehdit ediyor.
Kısa süre öncesine kadar, KKTC’de cezaevinde tutuklu bulunan Özkan, Mağusa’da kendisine ait bir arazinin ucuza satılmasından sorumlu tuttuğu Güder’e, sık sık telefon ederek, “Aradaki farkı talep ettiği” öğrenildi.
Polisin de, bu noktadan yola çıkarak, Eşref Ender Özkan’ın KKTC’deki bağlantılarını araştırdığı ve tetikçiye ulaşmanın an meselesi olduğu belirlendi.

Olay ne?
Havadis’in güvenilir kaynaklardan derlediği bilgilere göre, Eşref Ender Özkan, arazisi karşılığında, cezaevinde olduğu dönemde bir kişiden borç aldı.
Özkan, borç aldığı kişiye, “Mağusa’da bulunan arazimi sat ve içerisinden paranı al” teklifinde bulundu. Özkan’a borç veren kişi ise, Kasap Mehmet Güder’i bularak, arazinin satılmasında yardım istedi.
Güder de, arazinin satılması için aracı oldu. Arazinin satışının ardından ise, Eşref Ender Özkan, kasap Mehmet Güder’e ulaşarak, “Arazimi ucuza sattınız. Aradaki farkı sen vereceksin” diyerek tehdit etti.
Bir süredir Güder’in bu nedenle tahdit telefonları aldığı ve kurşunlama nedeniyle de huzursuz olduğu öğrenildi.

Güder gelişmelerden rahatsızKısa sürede iki kez iş yeri kurşunlanan Mehmet Güder ise, iş yerine kimsenin gelmek istemediğini belirterek, iflasla yüz yüze olduğunu ima etti.
Kısa sürede olayın çözümlenmesini isteyen Güder, “Eğer bu olay çözümlenmezse, kişi olarak da işlerim zora girecek” dedi.
Güder, kimseyle husumeti olmadığını, kimseye borcu olmadığını anlatarak, polisin olayı kısa sürede çözeceğine inanç belirtti.

Mağusalı gerildikçe geriliyor
Hızla artan adli olaylar nedeniyle Mağusalılar da ciddi bir huzursuzluk yaşıyor. Olayların arkasının kesilmesini isteyen kent halkı, adli makamlardan da “bir an önce olayı çözme” talebinde bulundu.

Gazimağusa halkı tedirgin

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar