Kıbrıs

Kritik görüşme bugünSendikaların ek mesai yapmama eylemi dün de devam etti. Eylemdeki sendikaların temsilcileri bugün Başbakan Erhürman ile bir araya gelecek

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Güven Bengihan BRT’ye yaptığı açıklamada, iyi niyet çerçevesinde Ercan’daki itfaiye hizmetinin devam ettiğini ancak diğer yerlerde ek mesai yapmama eyleminin dün de sürdüğünü söyledi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Tolga Atakan ile bugün saat 12.00’de yeniden bir araya geleceklerini açıklayan Bengihan, Atakan ile görüşmenin ardından Başbakan Tufan Erhürman ile de görüşeceklerini belirtti.

Bengihan, tüm hükümet edenleri ve halkı sağduyuya çağırarak, her kesimlerin elini taşın altına koymasını istedi.

Amaçlarının uzlaşı sağlanması olduğunu dile getiren Bangihan, bugün yapılacak görüşmelerden olumlu bir sonuç çıkmasını beklediklerini dile getirdi.

Güven Bengihan, Bakanlığa bugün saat 15.00’e kadar süre verdiklerini de belirterek, “zor bir süreçten geçiliyor ve bu zor süreci hep birlikte çalışarak aşabiliriz. Bu konuda hepimize çok ciddi görevler düşüyor” dedi.

Bu arada, Sendikal Platform da ekonomik krizden çıkışa yönelik hazırladıkları önerileri 4 Eylül tarihinde hükümete ileteceğini bildirdi…

Sendikal Platform 6 Eylül tarihinde ise ilettikleri önerilere sahip çıktıklarını göstermek için eyleme gideceklerini bildirdi.

Öte yandan Kamuda çalışan doktorlar da ek mesai yapmıyor.

Sağlıkta örgütlü 4 sendika Tıp-İş, KTAMS, Kamu-Sen ile Hemşireler ve Ebeler Sendikası, başlattıkları ek mesai yapmama eylemini bugün de sürdürüyor.


Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı