EdebiyatSanat

Kraliçe ve Sonra Khora’da tanıtıldı


Dervişe Güneyyeli Kutlu’nun Khora Yayınları’ndan çıkan “Karaliçe ve Sonra” adlı öykü kitabı, Mağusa’dan sonra Lefkoşa’da okurlarla buluştu.

Khora Kitap Cafe’de gerçekleşen etkinlik, yazarın seslendirdiği öyküler eşliğinde lirik dans gösterisi videosu ve ressam İpek Denizli Karagöz’ün Mağusa tanıtımında icra ettiği dramatik resim performansı görüntülerinin paylaşılmasıyla başladı. Kitabı yayına hazırlayan Nazen Şansal, Khora Yayınevi adına yaptığı konuşmada, çok yönlü bir yazar olan Dervişe Güneyyeli Kutlu’nun zengin ve titiz çalışması “Karaliçe ve Sonra” kitabının kadınca yönünden ve dişil bir cesaretle yazılmış olduğundan bahsetti. Kitaba emeği geçen Meryem Yıldız’ın konuşması ve kitaptan bölümler okumasının ardından ise Dervişe Güneyyeli Kutlu, öykülerin yazım sürecini, öykülerdeki karakterlerin yaratımını ve kitabın artık yazardan bağımsız olarak çıktığı yolculuğu aktardı. Kutlu, kitabın ismini “Karaliçe ve Sonra” olarak belirlemesinin nedenlerini de anlattığı konuşmasında, bazı öykülerindeki tasavvufi öğelere ve insanın iç dünyasındaki karşılıklarına da değindi. Etkinliğe katılan sanatçı ve yazarların da yorumları ile katkı koyduğu söyleşi sonrasında okurlar, kitaplarını yazara imzalattılar.

kraliçe ve sonra (1)

Khora Yayınevi, ülkemiz yazarlarının eserlerini okurla buluşturmaya ve Mağusa ve Lefkoşa’daki Kitap Evleri ile yazar-okur söyleşilerine devam edecek.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı