Kovaladıktan sonra öldürdü

17 Şubat 2013 Pazar | 20:56
Kovaladıktan sonra öldürdü
Kıbrıs Town Houses

Dünyanın ilk ampute atleri olarak tarihe geçen ve Londra Olimpiyatları’nda elde ettiği başarının ardından ‘Güney Afrika’nın altın çocuğu’ olarak ünlenen Oscar Pistorius, kız arkadaşını öldürmesinin ardından başlatılan soruşturmada zor durumda.

DELİLLER ‘ÖLDÜRDÜ’ DİYOR

Güney Afrika’nın City Press gazetesinde yer alan bilgilere göre, Pistorius’un yatak odasında bir mermi kovanı bulundu. Polis, buradan yola çıkarak, Pistorius’un sevgilisini kovalamaya başladığını, yatak odasından kaçan genç kadının banyoya saklandığını düşünüyor. Kriket sopasıyla veya başka bir şekilde banyo kapısının camını kıran Pistorius, ardından üç el daha ateş ederek kız arkadaşını öldürdü.

Gazete, soruşturmaya yakın üç  kaynaktan aldığı bilgiye göre, polisin elinde ‘Pistorius’un cinayet işlediğini gösteren çok ciddi deliller bulunduğunu’ ifade etti. Steenkamp’a yapılan otopside de, başından, elinden, kolundan ve kalçasından vurulduğu, aynı zamanda kafatasında çatlak olduğu tespit edildi.

Gazeteye konuşan kaynaklardan biri, “Kriket sopası üzerinde çok fazla kan vardı. Adli tıp analizleri kanın kime ait olduğunu gösterecek” dedi.Polis, 26 yaşındaki atletin evinde yaptığı araştırmada, kanlı bir kriket sopası bulunduğunu açıkladı.

The Telegraph gazetesinin haberine göre, polis, genç atletin Sevgililer Günü sabahı kız arkadaşını vurmadan önce ona ilk olarak kriket sopasıyla saldırmış olabileceğine inanıyor.

Dedektifler, kanlı kriket sopasının bulunmasının ardından iki yeni teoriye odaklanmış durumda. Bunlardan ilki, sopanın, 29 yaşındaki model Steenkamp’ın saklanmak için kaçtığı banyonun kapısındaki camı kırmak için kullanılmış olabileceği. İkinci teori ise Steenkamp, kendisini savunmak için sopayı Pistorius’a karşı kullandı.