FutbolSpor

Köseoğlu: “Play out’un dışında kalacağız”


1.Lig ekiplerinden Yeni Boğaziçi’nin teknik direktörü Vural Köseoğlu, “Yeni Boğaziçi ruhu geri gelecek” açıklamasında bulundu

 

K-Pet 1. Lig’in ilk devresini 11.sırada tamamlayan Yeni Boğaziçi’nin alt yapısında uzun yıllar görev yapmasının ardından, ligin ikinci yarısının hemen öncesinde teknik direktör olarak A takımda görev alan Vural Köseoğlu, “Hedefimiz Yeni Boğaziçi ruhunu yeniden kazanmak. Alt yapısı zengin, sürekli ülke futboluna yeni yıldızlar kazandıran bir takım olacağız.” dedi.

İlk yarının tamamlanmasına beş hafta kala göreve gelen Köseoğlu, zor pozisyon veren bir takım olmayı başarmalarına rağmen, pozisyon bulmakta zorlandıklarının altını çizdi.

 

“Mücadele gücü yükseldi”

Vural Köseoğlu yaptığı açıklamada ilk yarının bitimine beş hafta kala göreve geldiğini, küçük dokunuşlarla takımın mücadele gücünü yükselttiklerini söyledi.

Artık az pozisyon veren bir Yeni Boğaziçi izlettiklerini söyleyen Köseoğlu, buna karşın pozisyon bulmakta zorlandıklarını da sözlerine ekledi.

Bunu ortadan kaldıracak hamlelerle, devre arasını en iyi şekilde değerlendirdiklerini belirten Köseoğlu, “Değişim takıma olumlu yansıyacak, buna inanıyorum.” diye devam etti.

 

“Tecrübeyle enerjiyi kaynaştırıyoruz”

Ersoy, Adem ve Hasan Aktaş gibi tecrübeli isimlerin takıma ciddi katkı sağladığını söyleyen genç teknik adam Köseoğlu, şöyle devam etti:

“Tecrübeli oyuncuların dışında yaş ortalaması genç bir takıma sahibiz.  Ligin ikinci yarısında daha çok gol pozisyonuna giren bir takım arzuluyoruz.

Bununla birlikte takıma üçüncü bölgede katkı yapacak Türkiye’den Cesur Daldal’ı ve MTG’den Hasan Buke’yi transfer ettik. Bir de Dumlupınar’dan sol bek Anıl’ı kadromuza kattık.

Uzun yıllar altyapıda görev yaptım. Bununla birlikte asıl hedefimiz kendi yetiştirdiğimiz oyuncularımızı A takıma monte edip özlenen Yeni Boğazici ruhunu geri getirmektir.”

İkinci yarıda hedefimiz play out’un dışında kalmak ve genç yetenekleri takımımıza kazandırmaktır diyen Köseoğlu yarın Kıbrıs Kupası 1. turunda deplasmanda Küçük Kaymaklı karşısında ellerinden geleni yapacaklarını kaydetti.

 


Başa dön tuşu