Spor

Kortta şampiyonlar belli olduGİRNE’DE 6 ŞAMPİYON: Kızlar 9 yaşta Sümer Tuzlalı ve 10 yaşta Melis Mevlüt birinci olurken, 8 yaş A Grubu’nda Reşat Karamanlı, B Grubu’nda Tansel Işık, 9 yaşta Doruk Varoğlu ve 10 yaşta da Hasan Akmandor şampiyon oldu
Coşkun KUTAYKuzey Kıbrıs Tenis Federasyonu ve Girne Belediyesi Tenis Kulübü tarafından organize edilen puanlı 8-9-10 Yaş Turnuvası tamamlandı.
Turnuvanın final maçları önceki gün Girne Belediyesi Tenis Kulübü’nde yapıldı ve finaller sonrasında düzenlenen ödül töreni ile de dereceye girenlere kupa ve madalyaları verildi.
Şampiyonayı Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Girne Belediyesi Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Çavlı, Girne Belediyesi bazı meclis üyeleri, minik tenisçilerin aileleri, eğitmenleri ve tenis severler izledi.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ödül töreninde yaptığı konuşmada,  tenis sporuyla Girne isminin beraber anılmasını istediklerini söyleyerek, bu sporu çok önemsediklerine dikkat çekti.

Derece alan sporcular:
Erkekler: 8 yaş “A” grubu 1’incisi: Reşat Karamanlı
Erkekler: 8 yaş “A” grubu 2’ncisi: Kayra Yüceer
Erkekler: 8 yaş “B” grubu 1’incisi:  Tansel Işık
Erkekler: 8 yaş “B” grubu 2’ncisi: Nadir Çınarlılı
Erkekler: 9 yaş 1’incisi: Doruk Varoğlu
Erkekler: 9 yaş 2’ncisi: Gökhun Gazioğlu
Erkekler: 10 yaş 1’incisi: Hasan Akmandor
Erkekler: 10 yaş 2’ncisi: Yücel Onurlu
Kızlar: 9 yaş 1’incisi: Sümer Tuzlalı
Kızlar: 9 yaş 2’ncisi: Elçin Özbilen
Kızlar: 10 yaş 1’incisi: Melis Mevlüt
Kızlar: 10 yaş 2’ncisi: Melisa Beyaz

Belediyemiz tenise önem veriyor
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngör, karşılaşmalar sonrasında turnuva ile ilgili Havadis’e açıklamada bulundu.
Girne Belediyesi olarak, çeşitli faaliyetlerin yanı sıra, tenis sporunun yaygınlaşmasına da çok büyük önem verdiklerini dikkate getiren Belediye Başkanı Nidai Güngör “Girne Belediyesi Tenis Kulübü’nün düzenlediği organizasyonlar, belediyemiz faaliyetleri arasında çok önemli yer tutmaktadır. Bu nedenle kendilerine, her yaştaki çocuk ve gençlerimizin tenis sporunu sevmesi için elimizden gelen maddi, manevi katkıyı sağlıyoruz. Yaklaşık 9 gündür devam eden ve Tenis Federasyonu tarafından düzenlenen 8-9-10 yaş grubundaki bu etkinliğe ev sahipliği yaptığımız için de çok mutlu olduğumuzu ifade etmek isterim” ifadelerini kullandı. Nidai Güngör ayrıca, sporcu ve ailelerini Girne Belediyesi’ne ait tesislerde misafir etmenin memnuniyetini dile getirirken, başarılı olan sporcuları kutladı.

Tenis sporunu ülke geneline yaymak ve sevdirmek
Federasyon Başkan Yardımcısı Salih Sarptan, turnuva ile ilgili düşüncelerini Havadis’e şu şekilde dile getirdi. “Tenis Federasyonu; altyapı turnuvalarını, yaş gruplarına ayırarak, federasyonumuza üye olan kulüplerin organizasyonları ile düzenler. Kız-erkek 8-9 ve 10 yaş kategorisinde 4’üncüsü düzenlenen bu etkinlikte; tenis sporunu ülke geneline yaymak ve sevdirmek, yıldız seviyesindeki sporcuların tecrübelerini arttırmak ve başarılı olan genç raketleri, Türkiye’de kategorilerinde yapılacak olan turnuvalara hazırlamak ana hedef olarak ön plana çıkmaktadır” dedi.

Başa dön tuşu