Koro, muhteşem bir konserle kulakların pasını sildi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
SanatSürmanşet

Koro, muhteşem bir konserle kulakların pasını sildi

İskele Belediye Korosu

9 yıldır İskele Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren İskele Belediye Korosu, muhteşem bir konserle, bir kez daha deyim yerindeyse kulakların pasını sildi. Şef Ziya Başkal öncülüğünde, çok değerli müzisyenlerin katkılarıyla dün (4 Aralık) akşam İskele AKM’de gerçekleşen konserde Yeşilçam Şarkıları solistlerin yorumlarıyla yeniden hayat buldu.  Dinleyenlere unutulmaz ve keyifli bir gece yaşatan koro, ayakta alkışlandı.

 


ŞEF ZİYA BAŞKAL ÖNCÜLÜĞÜNDEKİ KORO, DİNLEYENLERE, UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI

Şef Ziya Başkal öncülüğündeki İskele Belediye Korosu, aylar süren çalışmalarını muhteşem bir konserle taçlandırdı. 9 yıldır büyük bir özveriyle çalışmalarını sürdüren, yeni isimlerin de dahil olduğu koro, bu yıl Yeşilçam Şarkıları repertuvarıyla dinleyenlerin huzuruna çıktı. Her biri birbirinden değerli ve anlamlı şarkıların seslendirildiği konser, büyük ilgi gördü. İskele AKM’yi dolduran izleyiciler arasında İskele Belediyesi Asbaşkanı Halil Dericioğlu ile Meclis Üyeleri Zekiye Gece ile Sefa Kurukafa da yer aldı.

 

KORO, MUHTEŞEM BİR KONSERLE KULAKLARIN PASINI SİLDİ

Mavi Boncuk, Sarmaşık Gülleri, Aldırma Gönül, Fikrimin İnce Gülü, Adını Anmayacağım

Artık Sevmeyeceğim, Son Verdim Kalbimin işine, İçin İçin yanıyor, Ateş Böceği, Oyun Bitti

İntizar, Neredesin Sen, Boş Çerçeve, Sev Kardeşim, Delisin, Oy Oy Birtanem gibi hepsi birbirinden değerli şarkıların yer aldığı Yeşilçam Şarkıları konseri solo ve çoklu performanslarıyla dinleyicilerinden tam not almayı başardı.  Aylar öncesinde başlayan çalışmalarını, seyircisiyle buluşturan koronun, seslendirdiği her bir şarkı büyük alkış aldı.

 

Belediye korosunda Dilber Şahin Karakaş, Fatma Kuş, Ulun Hasan İrtem, Aslı Kıstı, Mükerrem Kıstı, Şansel Aykan, Cengiz Er, Sonay Boyacı, Ebru Kırmızı, Hüseyin Güneysoy, Bahire Nazım, Şenay Başkal, Pembe Güden, Emine Mülazim, Figen Tırman, Zehra Yılmaz Azizoğlu, Emel Fidaner, Jale Seven Gözden Bozdağ, Hamide Osum, Hayriye Güneysoy, Özgül Özgüç, Hüdaverdi Yıldıran, Aysun Güneş Fidan, Meliha Kırmızıyüz’ün yer aldığı koronun konserine müzisyenler gitarda Ayhan Başkal, kemanda Kasım Eryurt, davulda Mehmet Şeker, piyanoda Özkan Boyacıoğlu eşlik etti.

 

ZEKİ MÜREN ŞARKILARI KONSERİ İÇİN ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Her yıl, farklı konseptle dinleyicileriyle buluşan İskele Belediye Korosu’nun 2024 yılı için de hazırlıkları başladı. Şef Ziya Başkal öncülüğündeki İskele Belediye Korosu, bir sonraki konserinde Zeki Müren şarkıları konseri ile  dinleyicileriyle buluşacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar