Kör Düğüm Çözülüyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Nisan 22, 2024
Spor

Kör Düğüm Çözülüyor

Kör Düğüm Çözülüyor

Telsim Süper Ligi’nde Çetinkaya’nın şampiyonluğu, Göçmenköy ve Türk Ocağı’nın küme düşmesinden sonra bugün oynanacak son hafta maçları ile play-out hattında kalacak takımla kesinleşecek. Karşılaşmalar saat 16.00’da başlayacak

Haftanın en önemli maçları Hamitköy-Cihangir ve Yenicami-GG arasında oynanacak. Hamitköy-Cihangir maçının galibi ligde kalmayı garantileyecek. Karşılaşmada Hamitköy’den Berrian ve Cihangir’den William ile Kaute forma giymeyecek


Son hafta maçlarında Cihangir, Hamitköy’ü yener, GG de Yenicami ile berabere kalırsa Hamitköy ikili averajda GG’nin üzerinde olacak. Maçın galibi Hamitköy olur, GG de Yenicami’yi yenerse Cihangir kesin olarak play-out oynar. Cihangir-Hamitköy berabere kalır, GG galip gelir ise Hamitköy play-out’a kalır

Telsim Süper Ligi’nde 2012-13 sezonu son karşılaşmaları bugün oynanıyor. Şampiyon Çetinkaya dün akşam Lefke ile oynadığı son 90 dakika ile sezonu tamamladı.
Alt sıralarda ise Göçmenköy ile Türk Ocağı Limasol’un küme düşmesi kesinleşirken şimdi gözler play-out oynayacak 4 takımın belirlenmesine geldi. Karşılaşmalar saat 16.00’da başlayacak.
Serdarlı ve Mağusa Türk Gücü takımlarının bu bölgede yer almaları kesinleşmiş durumda.
Günün en kritik maçı Hamitköy ile Cihangir karşılaması. Tam bir final maçı niteliği taşıyor. Bu maçı kazanan takım ligde kamayı başaracak. Kaybeden ise play-out içinde yer alacak. Dolayısı ile Hamitköy-Cihangir maçının galibi en az şampiyonluk sevinci yaşayan Çetinkaya kadar mutluluk yaşayacak.
Ligde 9. Sırada 32 puanı bulunan Gençlik Gücü takımının Yenicami ile oynayacağı karşılaşmada çıkacak olan sonuç da çok önemli. Geçen hafta Kaymaklı’yı mağlup eden Gençlik Gücü şimdi hiçbir iddiası kalmayan bir başka başkent takımı Yenicami ile buluşacak. Yenicami’de kart cezalısı Joseph maçta forma giyemeyecek. Massa’nın kadroda yer alması da zor. Gençlik Gücü bu maçı kanması durumunda kesin olarak play-out dışında kalacak ve kurtulacak. Ancak puan kaybederse Hamitköy-Cihangir maçından çıkacak sonuca göre durumu netleşecek.
Son hafta maçlarında Cihangir, Hamitköy’ü yener, GG de Yenicami ile berabere kalırsa Hamitköy ikili averajda GG’nin üzerinde olacak. Maçın galibi Hamitköy olur, GG de Yenicami’yi yenerse Cihangir kesin olarak play-out oynar. Cihangir-Hamitköy berabere kalır, GG galip gelir ise Hamitköy play-out’a kalacak.
Mağusa Türk Gücü ile Lapta karşılaması da çok önemli. 2 takım da play-out mücadelesi verecek. İkisinin de puanı 30. Bu maçı kazanan play-out maçlarına puan avantajı ile başlayacak. Dolayısı ile kazanan büyük avantaj elde etmiş olacak.  
Serdarlı ile Küçük Kaymaklı karşılaşmasında da Serdarlı için maçın sonucu önemli. Bu maça prestij için çıkacak olan Küçük Kaymaklı’nın hiçbir beklentisi yok. Ancak Serdarlı play-out maçları öncesinde sıralama avantajı yakalamak için bu maçı kazanmayı hedefliyor.
Telsim Süper Ligi’nde 2 tane de prestij maçı oynanacak. Lige veda eden Göçmenköy ve Türk Ocağı takımları Süper Lig’de son maçlarında birbirleri ile karşılaşacaklar.
Ligde kalmayı kesinleştiren Doğan Türk Birliği ile Bostancı Bağcıl takımları da karşı karşıya gelecekler.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar