Kıbrıs

Koordinasyon Ofisi yarın komitede görüşülecek

Cumhuriyet Meclis’i Hukuk, Siyasi İşler ve Dış İlişkiler Komitesi, yarın 5 yasa tasarısını görüşmek üzere toplanacak.

CTP Milletvekili Doğuş Derya başkanlığında toplanacak komitenin gündeminde Türkiye Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtdışı Koordinasyon Ofisi’nin Kurulması ve Faaliyetlerine ilişkin anlaşma da bulunuyor.
Koordinasyon Ofisi (Onay) Yasası Anayasanın 146’ncı Maddesinin (3)’üncü Fıkrası Uyarınca Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından bir daha görüşülmek üzere Meclis’e gönderilmişti.

1. Anayasanın 146’ncı Maddesinin (3)’üncü Fıkrası Uyarınca Cumhurbaşkanınca Bir Daha Görüşülmek Üzere Gönderilen Türkiye Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Gençlik ve Spor Bakanlığı Yurtdışı Koordinasyon Ofisinin Kurulması ve Faaliyetlerine ilişkin Anlaşmanın Onaylanmasının Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasası (Y.T.No:210/4/2016)
2. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında E-Devlet Projesinin Yürütülmesine İlişkin Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasa Tasarısı (Y.T.No: 253/5/2017)
3. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti ile Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti Arasında KKTC’de Kurulacak Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (KGYS) ve Sınır Kapılarında Yapılacak Güvenlik Arttırıcı Çalışmalara İlişkin İşbirliği Protokolün Onaylanmasının Uygun Bulunmasına İlişkin (Onay) Yasa Tasarısı (Y.T.No: 12/1/2018)
4. Kent Güvenlik Yönetim Sistemi Yasa Tasarısı (Y.T.No: 22/1/2018) (İVEDİ)
5. Taşınmaz Mal (Tasarruf, Kayıt ve Kıymet Takdiri) (Değişiklik) Yasa Tasarısı (Y.T.No: 8/1/2018)

Etiketler


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı