Koopbank’ta bugün de grev var - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Çarşamba, Mayıs 29, 2024
KıbrısManşet

Koopbank’ta bugün de grev var

KOOP-SEN eylem

Kooperatif Görevlileri Sendikası (Koop-Sen), Kooperatif Merkez Bankası (Koop-Bank) yönetimiyle toplu iş sözleşmesi üzerinde anlaşmaya varılamaması nedeniyle bugün de tam gün grev yapıyor.

Koop-Sen, Koop-Bank idaresiyle toplu iş sözleşmesi içeriğinde anlaşmaya varılamadığı, bankanın anlaşmaya yanaşmadığı gerekçesiyle hafta başı grev başlatmış, Pazartesi ve Çarşamba günü grev yapmıştı.

Koop-Sen Başkanı Mehmetali Güröz TAK’a yaptığı açıklamada, tüm şubelerde greve gidildiğini, 309 personel ile bugün Koop-Bank Merkez binası önünde olduklarını ifade etti.


Banka yönetimi ile dün, Kooperatifler Mukayyidinin arabuluculuğuyla yapılan görüşmelerde hiçbir konuda ilerleme kaydedemediklerini ifade eden Güroz, Banka İdaresi ile yüz yüze görüşme yapılmadığını, arabulucu olarak Kooperatifler Mukayyidinin iki taraf arasında gidip geldiğini, ancak gün sonuna kadar hiçbir ilerleme kaydedilemediğini söyledi.

Güröz, “Banka Yönetimi 2020 Aralık’ta hangi noktadaysa bugün de aynı noktadadır. Mali olmayan konularda dahi hiçbir adım atmaya yanaşmıyor” dedi.

Güroz, hafta sonunun da görüşmeler açısından hareketli geçebileceğini, bir anlaşmaya varılmazsa 5 Haziran Pazartesi de grev yapacaklarını, anlaşma sağlanamaması durumunda grevin devam edeceğini söyledi.

Güröz, sendikanın, 2012 sonrası banka ve iştiraklerinin kötü durumda olması nedeniyle feragat ettiği hak ve menfaatlerin kısmen telafi edilmesi ve maddi olmayan bazı hususlar talep ettiğini açıklamıştı.

 

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar