Köşe Yazarları

Koop son bölümde


Finalin üçüncü ayağına takımlardan değil hakemlerden başlayacağım. Önce “Sporcu Psikolojisi” diyorum sonra biraz lütfen tolerans diyorum ve en önemlisi de bu kadar ucuz faul çalmayın diyorum. Çaldığınız düdükler herkesi çıldırtıyor. Doğukan ve İhsan’a çalınan fauller onları da çileden çıkardı. Yapmayın. Yine söylüyorum biraz ama biraz dünyadan maç izleyin lütfen.

Gelelim maça Koopspor maçın içinde panik hücumlar yaptı sanki de maç bitiyor ve farfaraca oynayınca maçı kazanacaklar. Bu olmadığı kenardan görüldü ve son bölümde daha akıllı ve istekli olunca maçı kazandılar. Rakibe sadece 4 sayı imkanı tanıdıkları son bölümde 24 sayı atarak seriyi 2-1 yaptılar. Yakın Doğu’nun salonuna kazanmak için gidecekler. Kazanır veya kaybederler bilemem ama son maçın yine kendi salonunda olduğunun da farkındalar artık. Alpay, Erdem, Kercem, Temur ve sahada “Hakemler” tarafından dışarı gönderilinceye kadar Doğukan iyi oynadılar. Emrah Güven ve kurmayları kaybedilen ikinci maçı iyi etüt ettiler ve bu maçta kontrolü tam zamanında sağlayarak farkı açtılar ve maçı kazandılar. Koop avantajlı bir durumda ama her şey bitmiş değil.Yakın Doğu iyi başladığı maçta bir anda faul proplemi yaşayınca dengesi bozuldu. Halit hoca sakat olan ve bu seride kullanamayacağı kesin olan Ahmet Dağer’in yerine Fuat ile başlaması iyi oldu. Genç oyuncu maçta bir bölümü iyi oynasa da sonra oyundan düştü. Bir ara 4 oyun kurucu ağırlıklı oynama da işe yarardı. Halil, İhsan, Berkem ve Alp hem oyun kurabilen hem sayı atabilen isimlerdi bu da oldu ama Yakın Doğu son bölümde şut sokamayınca kaybetti. Dördüncü maç kendi sahalarında kazanırlarsa son maça seriyi taşırlar ama ikinci maçtaki oyununu sahaya yansıtırlarsa.

Final serisinde 4.maç yarın akşam saat 19.00’da YDÜ’nün salonu RA-25’te oynanacak. Eğer o gece işiniz yoksa bu önemli maçı kaçırmamanızı tavsiye ederim.

 Başa dön tuşu