KıbrısManşet

Koop-Sen’in BİNBOĞA-YEM Ltd.’de başlattığı grev dördüncü gününde


Koop-Sen’in BİNBOĞA-YEM Ltd.’de başlattığı grev sürerken, taraflar uzlaşı sağlamak için görüşmeler yapıyor. Koop-Sen Genel Başkanı Mehmetali Güröz’ün verdiği bilgiye göre, Kooperatif Şirketler Mukayyidi, Sendika ve BİNBOĞA-YEM Ltd. Yönetim Kurulu, bugün saat 15.00 sıralarında bir araya gelecek.
Kooperatif Görevlileri Sendikası’nın (Koop-Sen), Karma Hayvan Yemi Harnup Ürünü ve LP Gaz Üretim Pazarlama Kooperatifi (BİNBOĞA-YEM) Ltd’de, “siyasi personel istihdamına son verilmesi” talebiyle başlattığı grev dördüncü gününde. Salı günü greve başlayan Sendika, dünden itibaren süresiz greve gitti.BİNBOĞA-YEM Ltd’nin Lefkoşa Gönyeli’de Karma Hayvan Yemi Fabrikası ile LP Gaz Üretim ve Dolum Tesisi ve İskele Boğaz’da Harup Ürünü İşleme Tesisi olmak üzere tüm tesislerinde devam eden grevde uzlaşı arayışları da sürüyor.

Türk Ajansı Kıbrıs’a (TAK) konuşan Koop-Sen Genel Başkanı Mehmetali Güröz, Kooperatif Şirketler Mukayyidi Kemal Deniz Dana’nın ilk olarak BİNBOĞA-YEM Ltd. Yönetim Kurulu ile ön görüşme yaptığını, şu sıralarda ise kendileri ile görüştüğünü bildirdi.

Güröz, bugün Kooperatif Şirketler Mukayyidi, Sendika ve BİNBOĞA-YEM Ltd. Yönetim Kurulu arasındaki ön görüşmelerin tamamlanmasının ardından, saat 15.00 sıralarında tüm tarafların biraraya geleceğini açıkladı.

KTAMS DESTEK BELİRTTİ

KTAMS, Koop-Sen’in “siyasi istihdamlara karşı”, Karma Hayvan Yemi Harup Ürünü ve LP Gaz Üretim Pazarlama Kooperatifi (BİNBOĞA-YEM) Ltd’de başlattığı greve destek belirtti.
Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, yaptığı yazılı açıklamada, kooperatiflerin yaşatılmasının üretmek ve varolmak açısından büyük önem taşıdığına vurgu yaptı.
Kooperatiflerin varlıklarını sürdürebilmeleri için  siyasi kaygılardan uzak ve tamamen toplum menfaati gözetilerek yönetilmeleri gerektiğini belirten Bengihan, şunları kaydetti:
“Ne yazık ki seçim gailesi ile harteket eden UBP-DP-YDP hükümeti kooperatiflerin geleceğini tehlikeye atma pahasına partizanca istihdamlara devam etmektedir.
Koop-Sen’in  siyasi istihdamlara karşı Binboğa Yem fabrikası, Harup Fabrikası ve Gaz tesislerinde başlatmış olduğu grevi desteklediğimizi ve kooperatiflerimizin yaşatılması adına  sürdürdüğü mücadelede her zaman  yanlarında olacağımızı vurgularız.”

Başa dön tuşu