Konuk atletler batıyı gezdi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Mayıs 29, 2023
Diğer Sporlar

Konuk atletler batıyı gezdi

letonya estonya kafilesi

İLGİDEN MEMNUN KALDILAR: Kamp amaçlı ülkemizde bulunan Estonya ve Letonyalı atletler, batı bölgesinde Lefke, Yedidalga ve Yeşilırmak bölgesini gezme fırsatı buldu. Ülkemiz olanaklarını beğenen ve daha da geliştirilmesi için önerilerde bulunan Estonya Antrenörü Heiko Vaat ve olimpiyat ikincisi Letonyalı atlet Ainars Kovals kendilerine gösterilen ilgiye teşekkür etti

 

Kamp çalışmalarını tamamlayarak bugün KKTC’den ayrılacak olan Estonya ve Letonyalı atletler, Lefke bölgesini gezme fırsatı buldu.


Çalışmalarına atletlerimiz ve antrenörlerimizle birlikte Atatürk Stadı tartan pistinde devam eden sporcular geçtiğimiz günlerde yoğun çalışma temposu içerisinde ülkemizi gezme fırsatı da buldular.

 

Lefke bölgesini gezdiler

Konuk sporcular, Lefke Avrupa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ali Yükselen’in ve Lefke Belediye Başkanı Aziz Kaya’nın katkılarıyla Lefke, Yedidalga ve Yeşilırmak’ı gezme fırsatı buldu.

Bu bölgedeki gezi sonrasında konuk atletlere verilen yemeğe Spor Dairesi Müdürü Alkan Değirmencioğlu, Atletizm Federasyonu Başkanı Bilbay Geceyatmaz, Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Eğitmen, Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu’ndan Ozan Yoran, Federasyon Koordinatörü Ersin Doğaç ve LAÜ Spor Koordinatörü ve aynı zamanda Lefke Belediye Meclis Üyesi Hasan Leyla İçer de katıldı.

 

Teşekkür ettiler

Ülkemiz olanaklarını beğenen ve daha da geliştirilmesi için önerilerde bulunan Estonya kafilesi Antrenörü Heiko Vaat ve olimpiyat ikincisi Letonyalı atlet Ainars Kovals, başka ülkelerden de kamp amaçlı ülkemize gelmek için kendilerinden bilgi alındığını söylediler.

Kamptan oldukça memnun kalan atletler seneye de ülkemize gelmek istediklerini ve her zaman bilgi konusunda tecrübelerini bizimle paylaşmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade ettiler.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar