KıbrısManşet

Kol kola yürüdüler


CTP tarafından desteklenen TDP Lefkoşa Belediye Başkan Adayı Harmancı, CTP Gönyeli Belediye Başkan Adayı Benli’nin Gönyeli’deki şölenine katılarak destek belirtti.

Gönyeli Belediye Başkanı ve Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Gönyeli Belediye Başkan adayı Ahmet Yalçın Benli, seçim çalışmaları kapsamında dün akşam şölen düzenledi.

Etkinlikte, Başbakan Tufan Erhürman ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı da konuşma yaptı.

Benli: Ne kadar hayal varsa gerçek yaptık

Gönyeli Belediye Başkan Adayı Ahmet Yalçın Benli, “Ne kadar hayal varsa gerçek yaptık, şimdi yeni hayallerimiz var” dedi.
Benli konuşmasına şöyle devam etti:
“Ne kadar hayal varsa gerçek yaptık, kentin su şebekesini baştan aşağıya yeniledik, kanalizasyon sistemini kente kazandırdık, dağları deldik, temiz suyu kentle buluşturduk, ülkenin en önemli sosyal aktivite ve okul öncesi eğitim merkezlerini kente kazandırdık. Gönyeli kazanmaya devam edecek. O nedenle net.”

Kortej…

Gönyeli’de düzenlenen kortej ve şölene Başbakan ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman’ın yanı sıra Lefkoşa Belediye Başkanı ve Başkan adayı Mehmet Harmancı, çok sayıda siyasetçi, partili, Gönyelili ve sivil toplum örgütü yöneticisi de katıldı.

Harmancı: Ahmet Benli hepimize yol haritası sundu
Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı ve Başkan adayı Mehmet Harmancı, “Burada çok içten ve gönülden bulunuyorum” diyerek başladığı konuşmasında, şunları söyledi:
“Gönyeli üç dönemdir çok doğru bir yolda ilerliyor. Burada tam anlamıyla köyden kente dönüşüm yaşanmıştır. Ahmet Benli hepimize bir yol haritası sunmuştur. Bizler de onun tecrübesinden, ışığından yararlanıyoruz. Gönyeli, inanıyorum ki Ahmet Benli yönetiminde hizmetlerini devam ettirme yönünde kararını vermiştir.”

Erhürman: Adada örnek belediye

Başbakan ve CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ise “Çok güzel görünüyorsunuz, Gönyeli kararını verdi, Gönyeli çok net, Ahmet Benli hizmete devam ediyor” sözleriyle başladığı konuşmasında, Gönyeli’deki yönetim anlayışı için “efsane” nitelendirmesini yaptı. Erhürman, Ahmet Benli’nin belediyecilikte bir okul olduğunu anlattı.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı