Kocaman, Krasic için ne dedi? - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Nisan 20, 2024
Spor

Kocaman, Krasic için ne dedi?

Kocaman

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ve sarı-lacivertli yıldız Reto Ziegler, yarın oynanacak BATE Borisov maçı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

İsviçreli oyuncu şöyle konuştu: "Fenerbahçe formasıyla Avrupa Kupaları'nda olmak gurur verici. Hocamız bizi iyi bir şekilde hazırladı. Tamamen konsantre biçimde maça hazırız. BATE'ye büyük saygımız var. Kim kazanacak diye yüzde vermek istemiyorum. Kazanmak isteyen takım, isteyen takım yarın kazanacak ve bu da biz olacağız."


Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise şu açıklamalarda bulundu: "İlk maç öncesinde zorlu bir karşılaşma serisi olacağını söylemiştik. İlk maçı öncesi bakıldığı zaman, iki takımın da birbirine yakın olduğunu söylemiştik. Özellikle bireysel kalite ve tecrübe açısından bizim de avantajlarımızın olduğunu düşünüyorduk. Maç da bu şekilde geçti. 10 kişi kalmamıza rağmen maçı çok istediğimiz halde kazanamadık. Ancak şu da bir gerçek ki, 10 kişi oynamamız hem bizim hem de rakibimizin oyun düzenini bozdu. Yarın her şeyden sıfırdan başlayacak. Turu atlamak için gayretimizi sonuna kadar göstereceğiz."

Meireles cezalı. Orta sahada bazı isimleri değiştirmeyi mi düşünüyorsunuz?

Sadece orta sahadaki isimleri değiştirmek istiyorum. Bilinen ve çok uzun zamandan beri yaptığımız çalışmaları değiştirmeye gerek yok

Trabzonspor maçı öncesi Alex de Souza konuşmuştu. Alex'in orada konuşmuş olması ve Daum'un da BATE maçı öncesi konuşması size anlamlı geliyor mu?

Tüm iyi niyetimle tesadüf olmasını diliyorum.

Bu turu geçtikten sonra finali düşünüyor musun?

Biz Türkler'in davranış biçimi, o havaya yakalayabilirsek, kapasitemizin de üstüne çıkarak hızlı hızlı gideriz. Turu geçmeyi başarmaya yakınız. Umarım rakibimizi eleyip Avrupa'da ilerleme konusunda bir adım daha atarız.

Taraftar yok. Yarınki maç sizin için daha rahat mı olur? Sakatlıklarla ilgili açıklama yapabilir misiniz?

Fenerbahçe'nin seyircisiz olması avantaj olamaz. Yarın seyirci gücünden eksik olacağız. Fenerbahçe Kulübü, tarihi boyunca tüm desteğini seyircisinden aldı. Böyle bir gücün yarın yanımızda olmaması avantaj değil; dezavantaj… Birkaç zaman önce taraftarlar ile yaptığım açıklama yanlış yerlere çekilmesin ben seyircisiz oynamamıza sebep olanları, bu cezaya neden olan kişileri kastetmiştim. Sezer'in sakatlığı var. Emre statü gereği yok. Meireles cezalı. Sow'a antrenmanda yeniden bakacağız. Durumuna göre karar vereceğiz. Ama büyük sorun olduğunu sanmıyorum. Onun dışında eksiğimiz yok.

Meireles ve Krasic ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Krasic'in satılması gündem de mi?

Meireles'in satılması ile ilgili bir şey gündemde yok. Cezası bitince aramıza dönecek. Krasiç'in de satılması sözkonusu değil. Bazı oyuncuların adapte dönemi uzayabiliyor. Adaptasyon döneminde problem var. Hiçbir oyuncunun şu anda sezonun ilk yarısında yaptığım gibi şans vererek düzelmesini bekleyemem. Telafisi olmayan bir dönemdeyiz. Oyuncuların kendilerini kadroya sokacak bir performans ortaya koymaları gerekiyor. Ayrıca Meireles sıkıntıları aşacak kalibrede bir insan.

Kocaman şöyle devam etti: "Rakipten bir adım önde olmalıyız. Klas farkı ne olursa olsun antrenörlerin temkinli olması doğru. Temel sıkıntılarımızdan birisi rakibi değersizleştirmek. Böyle durumlarda aslında rakibi değersizleştirmiyoruz. Bir anlamda kendimizi değersizleştiriyoruz. Her türlü alternatifi düşüneceğiz. Rakipten elde ettiğimiz bulgulara göre bir takım senaryolar üretmek zorundayız. Doğru olduğuna inandığımız oyuncuyu kullanmaya çalışacağız. Eğer gerekli saygıyı ve gerekli konsantrasyonu vermezseniz başarısız olabilirsiniz. Terim ve ben bu çabayı gösteriyoruz."

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar