Diğer SporlarSpor

Klasik Otomobil Derneğinden örnek davranışKıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği, “Tomofil” dergisinden elde ettiği gelirle, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ndeki bir odayı yeniledi

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), ülkemizin ilk ve tek klasik otomobil dergisi olan “Tomofil”in reklam gelirlerini sağlık sektörüne hizmet amacıyla kullandı.

Bu sayıyla bir gelenek başlatan dernek, “Bir Dergi Bir Oda” sloganı kapsamında ülkemizdeki bakıma muhtaç hastane odalarını restore ederek daha sağlıklı, daha hijyenik ortamda hastaların tedavi edilmelerini sağlıyor.
Dernek bu proje ile tüm sivil toplum örgütlerine örnek olacak bir işe imza attı. İlk olarak da Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ndeki Kulak Burun Boğaz (KBB) Servisi’ndeki çocuk odasını restore etti.
Eski ve yıpranmış hastane odasındaki her şey sponsorlar sayesinde yenilendi. Çocukların daha rahat ve hijyenik ortamda sağlık hizmeti almasını sağladı.

Lefkoşa Dr. Burhan Nalabantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, Başhekim Yardımcısı Dr. Adil Özyılkan ve Dr. Cenk Soydan, Klinik Şefi Dr. Arif Ersoy ile KTKOD Başkanı Burçin Aliusta ve Yönetim Kurulu üyelerinin katılımıyla Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’ndeki Kulak Burun Boğaz Servisi’nde yenilenen çocuk odasında bir araya geldi.

Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Bülent Dizdarlı, KTKOD Başkanı Burçin Aliusta’ya yapılan yardımlardan ötürü teşekkür plaketi takdim ederek, sağlığa yapılan yatırımların önemine dikkat çekti. Dizdarlı, derneğin bu davranışının herkese örnek olmasını diledi.

KTKOD Başkanı Burçin Aliusta da, ‘Tomofil’ dergisinin reklam geliriyle Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesi’nde Kulak-Burun-Boğaz servisindeki 318 numaralı tek çocuk odasını yenilediklerini söyledi.
Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği olarak çocukların daha sıcak bir ortamda, daha sağlıklı koşullarda tedavilerini tamamlayıp, sağlıklarına kavuşmalarını sağlamak istediklerini ifade eden Aliusta, “ ‘Bir dergi, bir oda’ sloganıyla yola çıktık. Bu daha başlangıç. Dergilerimizin her bir yeni sayısı, sağlık sektörüne yatırım olarak hayata geçecek” dedi.

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı