BasketbolSpor

KKTC’yi çok sevdim


Yakın Doğu Üniversitesi’nin geçtiğimiz sezon ligde kalmasında önemli rol oynayan Şebnem Kimyacıoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu resmi internet sitesine konuştu:

“YAKIN DOĞU MACERASI GÜZELDİ”:

Şebnem Kimyacıoğlu,Kuzey Kıbrıs’ı ve sıcak kanlı insanlarını çok sevdim. Takımın da belirli hedefleri vardı. Onlara yardımcı olabileceğimi düşündüm. Benim için çok güzel bir tecrübeydi. En önemli hedefimize ulaştık ve yöneticilerden takım arkadaşlarıma, çok iyi insanlar ile tanıştım. Aynı zamanda orada oynamak Milli Takıma yeniden dönme kapısını bana açtı” dedi

Yakın Doğu Üniversitesi’nin geçtiğimiz sezon ligde kalmasında önemli rol oynayan Şebnem Kimyacıoğlu, Türkiye Basketbol Federasyonu resmi internet sitesine hem KKTC hem de KKTC’de yaşayanlarla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Şebnem Kimyacıoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi’nin kendisine kucak açarak kaptanlığa getirdiğini ve büyük bir sorumluluk verdiğini belirtti.

 

“KKTC insanını çok sevdim”

Türkiye Milli Takımı ile Rio Olimpiyatları’na hazırlanan Şebnem Kimyacıoğlu geçtiğimiz yıl yaşadığı Yakın Doğu Üniversitesi tecrübesinin çok güzel olduğunu belirtti.

Kimyacıoğlu, “Yakın Doğu’nun teklifini kabul etmemin büyük bir parçası 2015’in yaz aylarında Kuzey Kıbrıs’ta Peace Players International isimli bir hayır kurumunun basketbol kampına katılıp, oradaki insanları tanımamdı.

Kuzey Kıbrıs’ın sıcak kanlı insanlarını çok sevdim. Takımın da belirli hedefleri vardı. Onlara yardımcı olabileceğimi düşündüm. Benim için çok güzel bir tecrübeydi. En önemli hedefimize ulaştık ve yöneticilerden takım arkadaşlarıma, çok iyi insanlar ile tanıştım. Aynı zamanda orada oynamak Milli Takıma yeniden dönme kapısını bana açtı. Yine kaderin bir parçası” dedi

“Basketbolu 2014-2015 sezonu sonunda bırakmayı düşünüyordum” diyerek konuşmasını sürdüren Kimyacıoğlu, “ABD’ye dönüp, yeniden hukuka başlayacağım, yeni bir sektörde çalışacağım diye düşünüyordum. O 2014-15 senesi oynarken aynı zamanda Odeabank’ta haftada 2 gün avukat olarak da çalıştım. Yani bir anlamda burada işimi de yaptım. Sezon sonunda Amerika’ya dönüp avukatlığa başladım. 2015-16 sezonunun ortasında Yakın Doğu Üniversitesi’nden 2-3 aylık bir teklif aldım. O aralar ABD’de bağlı olduğum bir işim olmadığı için teklifi kabul edip geldim. Bunu da kaderin bir parçası olarak görüyorum” açıklamasında bulundu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı