KKTCELL salona iniyor - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 1, 2024
Spor

KKTCELL salona iniyor

KKTCELL salona iniyor

Takımımız bugün TSİ 14.00’te İngiltere’den Oldham ve saat 20.00’de de ev sahibi İspanya’nın Mideba takımı ile karşılaşacak

Ülkemizi uluslararası alanda temsil eden ve başarılarını denizlerin ötesine taşıyan Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Avrupa Challenge Kupası’nda ilk maçlarını bugün oynuyor.
İspanya’nın Badajoz kentinde 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan 8’li finalde takımımız A Grubu’nda mücadele verecek. 8 takımın yer alacağı Avrupa Challenge Cup 2013’te, maçlar 4’erli takımlar halinde 2 grupta oynanacak. Her grupta ilk 2’ye giren takımlar, finallerde oynamaya hak kazanacak.
Avrupa kupalarına gitmeye hak kazanan İngiltere, İspanya ve İsveç’in takımlarının yanında Türkiye Süper Ligi’nden Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Basketbol Takımı da “engelsiz yürekler”in heyecanını Avrupa’ya taşıyacak.


Heyecan bugün başlıyor

Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Avrupa’daki ilk maçlarını bugün oynayacak.
Takımımız bugün saat 14.00’te İngiliz temsilcisi Oldham ile ilk maçını oynayacak. Ardından saat 20.00’de de ev sahibi İspanya’nın Mideba takımının karşısına çıkacak.
KKTCELL yarın ise İsveç ekibi ile grubu tamamlayacak. A Grubu’nda ilk ikiyi alacak takımlar ile B Grubu’ndan gelecek ilk iki çapraz olarak eşleşecekler.
İspanya’daki mücadelede, Engelliler Spor Federasyonu başkan ve yöneticileri yanı sıra, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu yetkilisi ve Kuzey Kıbrıs Turkcell yetkilileri de takımımızı yalnız bırakmıyor.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar