KKTCELL, Gatalasaray’a direnemedi: 43-91 - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Perşembe, Kasım 30, 2023
Spor

KKTCELL, Gatalasaray’a direnemedi: 43-91

KKTCELL

Eurocup’da da ülkemizi temsil edecek olan Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, gelecek hafta başlayacak Eurocup için Almanya’ya gidecek

Türkiye Tekerlekli Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Girne Ertuğrul Apakan Spor Salonu’nda dün oynadığı ikinci yarının dördüncü maçında Kıtalararası Şampiyonu Galatasaray Engelli önünde tutunamayarak 91-43 kaybetti.
Ligde play-off şansını sürdüren Kuzey Kıbrıs Turkcell, Galatasaray karşısında fazla etkili olamadı ve karşılaşmadan farklı mağlup ayrıldı.


Maç şölene dönüştü
Tekerlekli basketbolda dünya arenasında yenilmezlik ünvanını koruyan Galatasaray Engelli’nin Girne’de Kuzey Kıbrıs Turkcell’le oynadığı maç bir lig maçından öte Tekerlekli Basketbol şölenine dönüştü.
Bir tarafta takımın her maçta destekçisi bandolu cellolu Kuzey Kıbrıs Turkcell tribünlerindeki coşku, diğer yanda Ultra Aslan KKTC taraftarlarının adeta bir lig maçı havasındaki heyecan dolu tezahüratları maça ayrı bir renk kattı.
Güzelliklerle dolu maçta iki taraf sporcularının maç sonrası birbirlerine sarılmaları, Ultra Aslan’ların Kuzey Kıbrıs Turkcell sporcularını tribüne çağırmaları unutulmazları yaşattı.

Sırada Eurocup var
Eurocup’da da ülkemizi temsil edecek Kuzey Kıbrıs Turkcell Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, gelecek hafta başlayacak Eurocup için Almanya’ya gidecek. Oradaki karşılaşmaları öncesinde bir dünya devi ile oynayarak kendini sınadı.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar