KKTCELL, Avrupa Kupaları’nda - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazar, Mart 3, 2024
Spor

KKTCELL, Avrupa Kupaları’nda

KKTCELL

 

Tonguç KOTAK


Yıllardır dünya engelli basketbolunda mücadele eden KKTC engellileri bu sezon da yer almaya hazırlanıyor.
KKTC’ye uygulanan spor ambargosuna rağmen engellilerimiz her yıl olduğu gibi bu sezon da Avrupa Kupaları’nda mücadele verecekler.

KKTC Turkcell, Almanya Grubu’nda

KKTC Turkcell, 7-10 Mart tarihleri arasında Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu Euroleague 2’de Almanya Grubu’nda yer alacak.
Takımımızın grubunda ev sahibi Oettinger RSB (Almanya), Steelers (İngiltere), La Cannet (Fransa) ve Devedo (Holanda) bulunuyor.
Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu’nun resmi sitesinde takımımızın Almanya Grubu’nda yer alacağı yazılırken, takım isminin de KKTC Turkcell olarak geçmesi dikkat çekiyor.
Bu arada maçların ev sahipliğini yapacağı Oettinger takımının hem kendi sitesi hem de bastırdığı broşürlerde takımımızın ismi KKTC Turkcell olarak duyurulması dikkat çekti.

Avrupa’da 49. sırada

Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu’nun her yıl takımların hem lig hem de Avrupa Kupalarında gösterdiği performans neticesinde belirlediği Avrupa’nın en iyi 100 takımı arasında KKTC Turkcell 42 puan toplayarak 49. sırada 2012’yi tamamlaması dikkat çekti.
Türkiye’den Galatasaray ikinci sırada yer alırken, Beşiktaş da yılı dokuzuncu sırada tamamladı.

İbrahim, A Milli, Ömer, Genç Milli’ye çağrıldı

Bu arada KKTC Turkcell takımının iki başarılı ismi İbrahim, Türkiye A Milli takımının İstanbul’da gelecek hafta başlayacak kampına davet edildi. İbrahim’in daveti önceki gün Engelliler Spor Federasyonu’na geldi. Genç oyuncu, hafta sonu İzmir’de Bornova ile oynanacak lig maçının ardından İstanbul’a Milli Takım kampına gidecek.
KKTC Turkcell’in bir diğer oyuncusu Ömer de Türkiye Genç Milli Takımı’na davet edildi. 18 yaşında olan Ömer bu sezon gösterdiği başarılı performansla Türkiye Genç Milli Takımı yetkililerinin dikkati çekti. Ömer de ileriki günlerde kampa katılacak.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar