KKTC için yarıştılar

0
34
KKTC için yarıştılar

 

İlk kez 1985 yılında başlanan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Koşusu’nun (Açık – A2) bu yılki galibi Gülsün Giray’ın sahibi olduğu, jokey Erhan Yavuz ile start alan ALWAYS PRESIDENT (Always A Classic-Yamis/Distant Relative) isimli safkan oldu.
75. Yıl Ankara Hipodromu’nda dün düzenlenen çim pistteki 1600 metre mesafeli koşuda (Açık-A2) 12 safkan birincilik için mücadele ettiler. Bu önemli koşuyu KING RIVER (Red Bishop-Wanganui River/Unfuwain) ikinci, SARILAR RUNNER (Okawango-Sarılar Güzeli/Mujdahit) üçüncü ve IPHIGENEIA (Okawango-Mihrişah/Mountain Cat) isimli safkan da dördüncü olarak tamamladı. Birincilik ikramiyesi 131 bin TL olan koşunun farkları, 3 boy-baş-1/2 boy şeklinde gerçekleşti.
2 yaşlılığında start almayan ve yarış hayatına 3 yaşlı olarak 16 Şubat 2011 tarihinde Adana-Yeşiloba Hipodromu’nda katıldığı Şartlı 1 koşuyu kazanarak başlayan ALWAYS PRESIDENT, kariyerinin 69. startında 11. galibiyetini elde etti.
Koşu sonrası şeref tribününde düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına Serdar Aydoğdi kupayı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Büyükelçisi Mustafa Lakadamyalı’dan aldı.
Törene; Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Serdal Adalı, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Hasan Kestigül, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Jokey Kulübü Başkanı Zeki Ziya, eski başkan ve gazetemizin Genel Yayın Yönetmeni Başaran Düzgün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Jokey Kulübü Mali Sorumlusu Ersoy Aner katıldı.