Diğer SporlarSpor

KKTC bayrağı Avrupa Şampiyonası’ndaBİLARDODA GENÇLERİMİZİN AVRUPA HEYECANI:  Bu yıl Hollanda’da gerçekleşecek olan ve ülkemizin de yer alacağı Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası, açılış seremonisi ile başladı. Açılış töreninde KKTC bayrağı ile birlikte 28 Avrupa ülkesi bayrakları tek tek salona çağrıldı ve milli sporcular tarafından taşındı

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından bu yıl 39’uncusu düzenlenen Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası önceki akşam düzenlenen açılış seremonisi ile başladı. Törende KKTC bayrağı ile birlikte 28 Avrupa ülkesi bayrakları tek tek salona çağrıldı ve milli sporcular tarafından taşındı. Hollanda’da gerçekleşecek şampiyonanın açılış töreni Kozoom TV ve facebook üzerinden tüm Dünyaya canlı olarak servis edildi.
 “Ailemiz Büyüyor”

EPBF Başkanı Gre Leenders yaptığı açılış konuşmasında: 39. Avrupa Şampiyonası’na katılan tüm ülkelere teşekkür etti. Bir süredir Avrupa Gençler Şampiyonası’na katılamayan Bulgaristan ve Hırvatistan’ı yeniden şampiyonada görmekten dolayı mutlu olduklarını belirten Leenders, Avrupa Bilardo ailesinin her geçen yıl büyüdüğünü ve bununla birlikte Dünya şampiyonalarında diğer kıtalara üstünlük sağladığını belirtti. Gre Leenders konuşmasının devamında; “Şu anda açılışını yapmak üzere olduğumuz 2017 Avrupa Gençler Şampiyonası’nda branş ve kategorilerinde birincilik kazanacak sporcular bu yıl Rusya’da gerçekleşecek olan Dünya Gençler Şampiyonası’nda Avrupa Kıtasını temsil etme hakkı kazanacaktır.” dedi.

 

“Ülkemiz adına gururlandık”

Resmi Avrupa şampiyonalarında ülkemizi KKTC bayrağı altında temsil edebilen tek federasyonumuz olan Kuzey Kıbrıs Bilardo Federasyonu Başkanı Aşkın Burcu konuyla ilgili olarak; “Açılış töreninde ülkemiz adına çok gururlandık. Dereceye girip kürsüye yeniden çıkacağımıza ekip olarak eminiz. Buraya en az bir branşta şampiyon olup milli marşımızı tüm Dünyaya dinletmek, onları bayrağımızın karşısında saygıyla ayağa kaldırmak için geldik. Çocuklarımıza inanıyoruz, çok çalıştılar. Katkı koyan herkese teşekkür ederiz” dedi.

 

Başa dön tuşu