Kızlarda UKÜ-YDÜ finali - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Ocak 27, 2023
Spor

Kızlarda UKÜ-YDÜ finali

HENTBOL

2016-2017 Hentbol Sezonu Gençler Ligi’nde, kızlar finalistleri belirlenirken, erkekler finalistler yarın belli olacak

 

2016-2017 Hentbol Sezonu Genç Kızlar Ligi’nde Play-Off Yarı Final Serisi ikinci maçlarının ardından finale kalanlar belli oldu.


Serinin ikinci maçlarında Atatürk Spor Salonu’nda YDÜ, Darbaz’ı 21-19, UKÜ Arena’daki karşılaşmada ise UKÜ, Şahlan’ı 23-6’lık skorla yendi.

Bu sonuçlarla Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ve Yakın Doğu Üniversitesi kızları yarı finalde serileri 2-0 kazanarak adlarını finale yazdıran takımlar oldu.

UKÜ-YDÜ arasındaki genç kızlar final maçı iki ayak üzerinden oynanacak ve maç günleri önümüzdeki hafta federasyon tarafından açıklanacak.

 

Erkeklerde ilk ayak oynandı

2016-2017 Hentbol Sezonu Genç Erkekler Ligi’nde Play-Off Yarı Final Serisi ilk maçları ise dün oynandı.

Play-Off yarı finalinde MGA ile UKÜ takımları Mağusa’da karşı karşıya geldi. Mücadeleyi 26-18 skorla üstün bitiren UKÜ avantajı eline geçirdi.

Genç erkekler yarı final ilk ayağında başkentte ise Yükseliş ile YDÜ karşı karşıya geldi. Normal süresi berabere biten bu karşılaşmayı uzatmalarda 26-24’lük skorla galip bitiren YDÜ oldu ve ikinci maç öncesi avantaj yakaladı.

Yarı final ikinci ayak karşılaşmaları yarın oynanacak ve seride durum 1-1 olması halinde üçüncü maçlar Çarşamba akşamı oynanarak finale kalanlar belirlenecek.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar