Kişmir: Nur Nadir’e ve Asil Nadir’e son kez uyarıda bulunuyoruz - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cumartesi, Şubat 24, 2024
KıbrısManşet

Kişmir: Nur Nadir’e ve Asil Nadir’e son kez uyarıda bulunuyoruz

Ali Kişmir

Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir Nur Nadir’i sert sözlerle eleştirdi.

Nur Nadir’i Kıbrıs gazetesini ve televizyonunu egosunu kullanmakla suçlayan Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir yaptığı açıklamada “Gizem Özgeç’e ağza alınmayacak hakaretler yağdıran malum zat, yalana başvurmaktan da geri kalmadı” ifadelerini kullandı.

kişmir, “Yönettiğiniz basın kuruluşu babanızın çiftliği olabilir ancak basın camiasının tamamı babanızın çiftliği değildir. İstediğiniz gibi konuşup istediğiniz gibi yazmak haddinize değildir. Şımarık çocuklar gibi sürekli insanları aşağılamanıza izin vermeyeceğiz.” dedi

Açıklama şöyle:


Sahibi olduğu gazeteyi ve televizyonu kişisel hırsları ile egosunu tatmin etmek için kullanan Nur Nadir hadsizliklerine bir yenisini daha ekledi. Sağlık Bakanlığı’nda Basın Danışmanı olarak görev yapan Gizem Özgeç’e ağza alınmayacak hakaretler yağdıran malum zat, yalana başvurmaktan da geri kalmadı. Kendini dünyanın merkezi olarak görecek kadar ileri giden Nadir, esasen kendisinin alay konusu haline dönüştüğünü fark edememesi, yönettiği medya kuruluşu için hem üzücü hem de utanç vericidir.
Onlarca emekçinin hakkını gasp eden, tehdit ve şantajla emekçilere baskı uygulayan, devletten katkı payı alabilmek için sarı sendika kurdurtan ve mevcut hükümetten yana tavır belirleyerek, düzenden nemalanmaya çalışan Nadir’in hakaretlerine katlanacak ve suskun kalacak değiliz. Tıpkı daha önce defalarca olduğu gibi, son yaptığı hakaretlerine yönelik gerekli yasal işlemi başlatmış bulunmaktayız. Birçok kez açtığımız davaları kaybetmesine rağmen, doğruyu bulacak yetiyi gösteremeyen bu zatın, yine kaybedeceği bu davadan sonra, ahlaklı ve etik yorumlarda bulunacağını beklememekteyiz. Ancak bizlerin, bu kişilere ahlaklı olmayı öğretmek, sorumluluğumuzdur.
O nedenle kontrolünü kaybetmiş olan Nur Nadir’e ve Asil Nadir’e son kez uyarıda bulunuyoruz. Eğer bu şekilde ahlaki değerlerden yoksun tavırlarınız devam ederse, sizleri ahlaki çizgiye getirmekten çekinmeyeceğimizi bilmenizi isteriz. Yönettiğiniz basın kuruluşu babanızın çiftliği olabilir ancak basın camiasının tamamı babanızın çiftliği değildir. İstediğiniz gibi konuşup istediğiniz gibi yazmak haddinize değildir. Şımarık çocuklar gibi sürekli insanları aşağılamanıza izin vermeyeceğiz.
Saygılarımızla;
Basın Emekçileri Sendikası (a)
Başkan
Ali Kişmir
Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar