Kırmızı tutuksuz yargılanacak - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Pazartesi, Şubat 26, 2024
Kıbrıs

Kırmızı tutuksuz yargılanacak

Kırmızı tutuksuz yargılanacak

 DURUŞMA SÜRESİNCE AĞLADI… Haspolat mevkisinde hafta sonu meydana gelen ve bir buçuk aylık Emir Yılmaz’ın ölümü ile sonuçlanan trafik kazasının zanlısı 19 yaşındaki Simge Kırmızı, dün mahkemeye çıkarıldı. Genç kızın gözyaşları duruşma süresince dinmedi

Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda, Haspolat mevkisinde hafta sonu meydana gelen ve bir buçuk aylık bebek Emir Yılmaz’ın ölümü ile sonuçlanan kazada HE 842 plakalı araç sürücüsü 19 yaşındaki Simge Kırmızı, Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde dün yargıç karşısına çıkarıldı.


Gözyaşları dinmedi
Mahkeme, zanlı Simge Kırmızı’nın davalarında hazır bulunması maksadı ile yurt dışına çıkışını yasaklayarak kimlik ve pasaportunun polise teslim edilmesine ve zanlının Mukayyitliğe 5 bin TL nakit yatırması KKTC yurttaşı 2 kefilin de 30’ar bin TL’lik kefil kefaleti imzalaması koşulu ile ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmasına emir verdi.
Mahkemeye iki gözü iki çeşme getirilen Simge Kırmızı’nın yaşanan talihsiz olaydan psikolojik olarak oldukça olumsuz etkilendiği gözlemlendi.

Kaza nasıl olmuştu?
Polis basın subaylığından alınan bilgiye göre kaza, Lefkoşa-Gazimağusa anayolunda  27 Nisan 2013 tarihinde saat 12.30 sıralarında Gazimağusa-Lefkoşa istikametinde seyreden 19 yaşındaki Simge Kırmızı yönetimindeki HE 842 plakalı aracın, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) yakınlarında direksiyon hakimiyetinin kaybolması sonucu karşı şeride geçerek o esnada Lefkoşa-Gazimağusa istikametine doğru seyretmekte olan 33 yaşındaki Feriha Sıla Şentürk  yönetimindeki LL 587 plakalı aracın sağ ön kısmına çarpması sonucu meydana geldi.
HE 842 plakalı araç sürücüsü 19 yaşındaki Simge Kırmızı kazadan şans eseri yara almadan kurtulurken LL 587 plakalı araç sürücüsü Feriha Sıla Şentürk ise hafif yaralandı.
Kazada, Feriha Sıla Şentürk’ün aracında yolcu olarak bulunan  kızı 12 yaşındaki Emine Yontucu’nun sağ ayağı kırıldı.
Feriha Sıla Şentürk’ün aracında yolcu olarak bulunan  oğlu ve henüz bir buçuk aylık bebek olan Emir Yılmaz ise 28 Nisan 2013 tarihinde sabah erken saatlerinde tedavi Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yaşam savaşını kaybetti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar