Gelinlik yerine kefen giydi - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Mart 1, 2024
Kıbrıs

Gelinlik yerine kefen giydi

Gelinlik yerine kefen giydi

FERYATLAR YÜREK DAĞLADI… Girne-Çatalköy yolunda önceki gece meydana gelen kazada yaşamını yitiren Gören Asker, Çatalköy’de dün toprağa verildi. Çatalköy Belediyesi çalışanlarından Irkan Ercenap ile nişanlı olan ve evlilik hazırlığı yapan Asker’in cenaze töreninde, yakınlarının “Gelinlik giydiremedik, kefen giydirdik” feryatları yürek dağladı

HERKES PERİŞAN OLDU… Gören Asker’in ölüm haberi ile yıkılan yakınları cenaze töreninde ayakta durmakta zorlandı. Nişanlısı Irkan Ercenap, Gören Asker’in tabutuna sarıldı “Ya uyan ya beni de yanına al” diye feryat etti. Asker’in birçok yakını baygınlık geçirdi. Eşi ve oğlundan sonra biricik kızını da toprağa veren babası ise sakinleştiricilerle ayakta durdu


Girne-Çatalköy yolunda önceki gece meydana gelen feci kazada, hayatının baharında yaşama veda eden 20 yaşındaki Gören Asker, babası ve ağabeyi ile birlikte ikamet ettiği Çatalköy’de dün toprağa verildi.
Gören Asker’in cenazesine KKTC’nin 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Çatalköy Belediye Başkanı Mehmet Hulusioğlu, Çatalköy Belediyesi çalışanları, Asker ve Ercenap ailesi ile çok sayıda seveni katıldı.
Oldukça kalabalık olan cenaze töreninde yakınlarının feryatları yürekleri dağladı.
Önce oğlunu ardından kanser hastası eşini toprağa veren Gören Asker’in babası biricik kızını kaybetmiş olmanın acısına daha fazla dayanamadı.
Acılı baba, kızının cenazesinde, baygınlık geçirdi. Gören Asker’in nişanlısı Irkan Ercenap ise sevdiğinin tabutuna sarıldı dakikalarca gözyaşı döktü, ağıt yaktı.

“Beni de al” diye yalvardı
Gören Asker’in nişanlısı Irkan Ercenap, cenazede nişanlısının tabutuna sarıldı ve dakikalarca gözyaşı döktü ağıt yaktı. Sevdiğinin tabutu başında baygınlık geçiren Ercenap, cenaze yerinde hazır bekleyen ambulansa götürüldü ve sağlık ekipleri tarafından Ercenap’a müdahale edildi.
Irkan Ercenap, kendine geldikten sonra Asker’in tabutuna bir kez daha sarıldı ve sevdiğine “Ya uyan ya da beni de yanına al” diye yalvardı.
Gören Asker’in defnedildiği sırada Irkan Ercenap’ın feryatları da yükseldi. Ercenap, “Allahım biz sana ne yaptık” diye isyan etti.
Sevdiğinin toprağına kapanan Ercenap, mezarlıktan ayrılmak istemedi. Irkan Ercenap, yakınlarının ısrarı ile güçlükle köy mezarlığından evine götürüldü.

Üst üste 3 büyük acı
Asker ailesinin üzerindeki kara bulutlar yıllardır dağılmadı. Gören Asker, henüz doğmadan önce ağabeyi boğularak yaşamını yitirdi.
Asker, henüz 9 yaşında küçük bir çocukken de kanser hastası olan annesi hayata veda etti.
Üst üste büyük acılar yaşayan aile, önceki gece de Gören Asker’in ölümü ile yıkıldı.
Gören Asker’in babası, ağabeyi, yeğenleri, kayınvalidesi ve diğer aile fertleri, sakinleştiricilerle ayakta durdu.

Bu yaz gelinlik giyecekti
Gören Asker, Çatalköy’de babası ve ağabeyi ile ikamet ediyordu.
Asker, uzun zamandır Girne’de Ordu Pazarı’nda çalışıyordu. Gören Asker, yaşasaydı, bu yaz canından çok sevdiği nişanlısı Çatalköy Belediyesi çalışanı Irkan Ercenap ile dünya evine girecekti.
Ne yazık ki, çiftin evlilik hayalleri feci trafik kazası sonucu sona erdi.
Henüz hayatının baharında hayata gözlerini yuman Gören Asker, bu yaz gelinlik giyecekken dün kefen giydi.

Kaza nasıl olmuştu?
Polis basın subaylığından verilen bilgiye göre, kaza Girne-Çatalköy anayolunda önceki gece saat 22.40 sıralarında Çatalköy sınırlarındaki Cratos Hotel yakınlarında meydana geldi.
20 yaşındaki Gören Asker, yönetimindeki KE415 plakalı araçla, Girne’den Çatalköy yönünde giderken, direksiyon hakimiyetini kaybederek yolun karşı şeridine geçti. O sırada karşı şeritten gelen Emir Yaşın’ın yönetimindeki HP 714 plakalı araç ile yüz yüze çarpıştı.
Olay yerinde yapılan ilk incelemede kazaya aşırı sürat ve dikkatsizliğin neden olduğu belirtildi.
Kazaya ilk müdahale bölgeden geçen sürücüler tarafından yapıldı. Daha sonra kaza yerine giden ambulans diğer araçtaki yaralıları hastaneye kaldırdı.

Nişanlısının tabutu başında “Ya uyan ya beni de yanına al diye” yakaran Irkan Ercenap, yaşadığı acıya dayanamadı. Ercenap, Asker’in tabutu başında baygınlık geçirdi

Acılı baba biricik kızının cenazesinde sakinleştiricilerle ayakta durdu

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar