KıbrısManşet

Kılıç 3 gün daha tutukluLefkoşa’da sirkat ettiği salon araç ile kaza yapan ve kaza yerini terk eden zanlı Ahmet Kılınç, tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı

Evrim Kamalı

Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru İnan Çoktan, mesele ile ilgili olguları aktardı. Çoktan, zanlı Ahmet Kılınç’ın sirkat ettiği araç ile kaza yaptığını belirterek, söz konusu kaza sonucunda ise olay yerinden kaçtığını kaydetti. Zanlının 29 Şubat 2020 tarihinde saat 21.30 raddelerinde Lefkoşa’da Hüseyin Kaptan Sokak boyunca EE 429 plakalı salon araç ile batı istikametine doğru seyrettiğini belirten Çoktan, bu sırada yolun sonunda bulunan Şht. M. Ahmet Ruso Caddesi’ndeki yol kavşağında durmadan dikkatsiz bir şekilde caddeye giriş yaptığını kaydetti. Çoktan, zanlının bu esnada sağından cadde boyunca kuzey istikametinden güney istikametine doğru seyretmekte olan Lefkoşa’da sakin Ummahan Beyhan Saleh’in yönetimindeki PE 337 plakalı salon araca çarptığını ve isim ve adres vermeden kaza mahallinden ayrıldığını ifade etti. Çarpmanın etkisiyle sağa doğru savrulan PE 337 plakalı aracın orta refüje çarptığını dile getiren Çoktan, bunun ardından ise kontrolsüz bir şekilde yolun soluna doğru savrulan aracın Dündar Şamil’e ait torna atölyesinin demir korkuluklarına da çarptığını açıkladı. Çoktan, kaza sonucu PE 337 plakalı araçta yolcu olarak bulunan Saydalhan Tutar’ın Etik Hastanesi’nde yapılan ilk yardım tedavisine müteakip taburcu edildiğini ifade ederek, kazada PE 337 plakalı aracın 50 bin TL, EE 429 plakalı aracın 5 bin TL, demir korkulukların 4 bin 500 TL tahmini hasara uğratıldığını, refüjde ise herhangi bir hasarın bulunmadığını açıkladı. Çoktan, 29 Şubat tarihinden itibaren Trafik Tahkikat Birimi tarafından başlatılan soruşturma sonucunda EE 429 plakalı aracın Şht. Aygün Yusuf Sokak’ta yer alan boş arazi içerisinde terk edilmiş vaziyette bulunduğunu bildirdi. Soruşturma kapsamında 100’den fazla kamera görüntülerinden zanlının tespit edildiğini dile getiren Çoktan, zanlının sürüş ehliyetinin, aracın sigortasının bulunmadığını da ifade etti. Çoktan, zanlının gönüllü ifade verdiğine de dikkat çekerek, ifadenin teyit ve tekzip edilmesi, başka kamera görüntülerinin incelenmesi ve tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda görüşülen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, soruşturmasının salimen yürütüle bilmesi için zanlının 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

 

 

 

Etiketler

Benzer Haberler

Başa dön tuşu
Kapalı