Kıbrıslı Türk müzisyen Oytun Ersan Netflix anime serisi müziğinin yapımında yer aldı - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Ekim 3, 2023
MüzikSanatSürmanşet

Kıbrıslı Türk müzisyen Oytun Ersan Netflix anime serisi müziğinin yapımında yer aldı

Kıbrıslı Türk müzisyen Oytun Ersan Netflix anime serisi müziğinin yapımında yer aldı

Kıbrıslı Türk Müzisyen Oytun Ersan, Netflixde yayınlanan anime serisi Great Pretenderin film müziği kadrosunda yer aldı.

Grammy ödülleri için üç yıl önce aday adayı gösterilen Oytun Ersan, Netflixde yayımlanan suç komedi türünde, 23 bölümlü anime dizisi Great Pretender’in film müziklerini seslendiren ekip içinde yer aldı.


Serinin film müzikleri, “Dahi Çocuk” diye nitelendirilen Yukata Yamada tarafından bestelendi. Kayıtlar 2019 yılında New Yorkta bulunan ve bugüne dek birçok değerli müzisyenin albüm projesine ev sahipliği yapan Bunker stüdyolarında yapıldı.Oytun Ersan

Oytun Ersan yaptığı açıklamada, ‘‘Bu projeye dahil olarak hem çok yetenekli bir besteci ve dünyaca ünlü müzisyenlerle çalışma fırsatı buldum, hem de bu denli değerli bir yapıma bir Kıbrıslı Türk’ün imzasını atabilmenin gururunu yaşadım” dedi.

Oytun Ersan’ın menajerliğini yapan Melis Ünal ise, Yamada’nın kendisine ulaşarak “Oytun Ersan’ın bestelerinden ve stilinden çok etkilendiğini ve uzun yıllardır üzerinde çalıştığı bu projede Oytun Ersan’ın yer almasını gönülden istediğini”  anlattı. Ünal, gurur duyulacak bir projeye daha attıklarını ifade etti.

Oytun Ersan, Yukata Yamadanın piyano da çaldığı bu projede, Cliff Almond, Natalie Tennenbaum ve John Davis gibi ünlü isimlere eşlik etti.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar