Güney KıbrısKıbrıs

Sıcak Gelişme! 54 yaşındaki Kıbrıslı Türk Limasol’da ölü bulundu


Limasol’da Bağımsızlık (Aneksartisias) caddesi üzerinde terkedilmiş binada bir Kıbrıslı Türk’e ait olduğu söylenen ölü beden bulundu.

 

Limasol En Ergo (evsiz insanlara yardım hareketi) görevlisi Lefteris Yeorgiu’ tarafından yapılan açıklamada, ölü bulunan Kıbrıslı Türk’ün 54 yaşında olduğu ve uzun süreden beridir sağlık problemi yaşadığı kaydedildi.

Aylar öncesinden evsiz insanların barınabilecekleri bir yer sağlanması için girişim başlattıklarını ifade eden Yeorgiu, bugün yaşanan olaydan ötürü çok üzgün olduklarını, “talep ettiğimiz gibi eğer bir misafirhane olsaydı bugün bu insan hayatını kaybetmemiş olacaktı” dedi.

Yeorgiu, hayatını kaybeden kişinin çok kez barınacak bir yer sağlanması için müracaatta bulunduğunu ve sağlık sorunlarının da olduğunu yetkili mercilere ilettiğini, fakat herhangi bir girişimin yapılmadığını söyledi ve bu konuyla ilgili sitem etti.

Ölü bedenin bir erkek olduğu belirtilirken, bedenin bir vatandaş tarafından bulunduğu ve polise haber verildiği kaydedildi.Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı