SeyahatYaşam

Kıbrıs’ın En güzel Koyları Hangileridir? Kıbrıs’ta Nerede Kalınır? Ne Yenir? Nasıl Gidilir?Akdeniz’in 3. büyük adası Kıbrıs muhteşem denizi, lüks otelleri, casino kültürü, sabahın ilk saatlerine kadar süren eğlenceleriyle turizmin kalbinin attığı ülkesidir. Kıbrıs Akdeniz iklimin tamamen hâkim olduğu bir bölgedir ve nisan ayından kasım ayının sonlarına kadar Kıbrıs’ta denize girmek mümkündür. Kıbrıs doğa harikası koyları, tarihi bölgeleri, müzeleri, konforlu otelleri ile sizleri bekliyor.
Kıbrıs Koyları

İçinizi ısıtan yaz güneşiyle birlikte masmavi sularda yüzmek isterseniz Kıbrıs’ın eşsiz koyları tam da aradığınız yer olacaktır. Kıbrıs bilindiği üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi olarak ikiye ayrılmıştır. Güney Kıbrıs’a gitmek isterseniz vize almanız gerekmektedir. Kuzey Kıbrıs’a gitmek için Türk vatandaşlarının vize ve pasaport almasına gerek yoktur. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki koylar;  • Glapsides Plajı
  • Yavuz Çıkarma Plajı
  • Alagadi Plajı
  • Yeşilırmak Plajı
  • Diana Beach
  • Altınkum Plajı

Kıbrıs’ta Nerede Kalınır?

Deniz, kum, güneş, kültürel geziler ve bol eğlencenin adresi Kıbrıs’a tatil amacıyla geldiyseniz Girne ve Magosa aradığınız tatil konforunu sizlere sunacaktır. Kıbrıs otelleri konforları ve kaliteli hizmet anlayışı ile tüm dünyada saygınlık kazanan işletmelerdir. Özellikle Girne ve Gazi Magosa en çok tercih edilen Kıbrıs otelleri arasındadır. Bu oteller balayı tatillerinin de vazgeçilmek adreslerindendir. Lefkoşa ise daha çok iş seyahatleri için tercih edilmektedir ve Lefkoşa’da deniz yoktur.

Kıbrıs’ta Ne Yenir?

Kıbrıs deyince akla gelen ilk yemek elbette şeftali kebabı oluyor. Adını etin oldukça yumuşak kıvamından alıyor. Kıbrıs Akdeniz balıklarıyla da meşhurdur. Adaya gittiğinizde mutlaka enfes mezelerin ve balıkların tadına bakmayı ihmal etmeyin. Lüks otellerin açık büfe menüleri ise gerçek anlamıyla rüya gibi üstelik tüm ürünlerde kusursuz denecek kadar lezzetli.

Kıbrıs’a Nasıl Gidilir?

Kıbrıs bir ada ülkesidir ve Kıbrıs’a havayolu veya deniz yolu ile ulaşım sağlanabilir. Kıbrıs’a havayolu ile gitmeye karar verdiyseniz ülkede sadece Lefkoşa Ercan Havalimanı hizmet vermektedir. Lefkoşa’ya indiğinizde Girne, Bafra, Magosa gibi ilçelere transfer araçları ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Girne ve Leşfkoşa arası yaklaşık 1 saat 40 dakika uzaklıktadır.

Denizyolu ile Kıbrıs’a gitmeye karar verirseniz Antalya, Mersin gibi şehirlerden kalkan yolcu gemileri ile Kıbrıs’a ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

 

Başa dön tuşu