EğitimYaşam

Kıbrıs’ın artık SI-UK’u var


İngiltere’de en iyi eğitimi, üstelik  en doğru tercihi yaparak almanızı sağlayacak olan SI-UK, CYPRUS dün akşam gerçekleştirilen lansman ile hizmete başladı.

Tüm dünyada 25 şubesi bulunan, İngiltere’de eğitim almak için RESMİ BAŞVURU MERKEZİ ve İngiltere Üniversiteleri RESMİ TEMSİLCİSİ olan SI-UK’un 26’ıncı şubesi Lefkoşa’da açıldı! Merkez ücretsiz danışmanlık vererek öğrencilerin İngiltere’deki üniversitelere kayıt yaptırmasına ve eğitim almasına yardımcı olacak.

Görkemli bir lansman ile hizmete başladı

Tüm dünyada tanınırlığı bulunan SI-UK’un Lefkoşa şubesi, görkemli bir tanıtım ile açıldı.

Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros ve İş Adamları Derneği Başkanı Dengiz Kürşat’ın da katılarak konuşma gerçekleştirdiği tanıtıma, gençler ve aileler yoğun ilgi gösterdi.

Mert Ataner : İngiltere’de eğitim kişinin kendine yapabileceği en değerli yatırım

Açılışta ilk konuşmayı yapan SI-UK Cyprus Marketing Manager ve İngilizce Eğitmeni Mert Ataner, SI-UK gibi resmi bir merkezi Kıbrıs’ta açmaktan gurur duyduklarını dile getirdi.

siuk1

Ataner, İngiltere’nin eğitimde lider konumunun göz önünde bulundurulduğunda, burada alınacak eğitimin kişinin kendisine ve geleceğine yapabileceği en değerli yatırım olduğunun altını çizdi.

10 yıllık İngilizce öğretmenliği geçmişi bulunan ve SI-UK’de de İngilizce ve IELTS’i eğitimi verecek olan Mert Ataner, İngiltere üniversitelerinde eğitim almış biri olarak, İngiltere’deki eğitimin öğrencilere gelecekleri için iyi bir iş bulma fırsatı yanında, kendi ayakları üzerinde durabilen, bağımsız ve özgüveni yüksek bireyler olarak yetişme şansı sunduğunu bizzat deneyimlediğini söyledi.

SI-UK İngiltere üniversitelerinde okumak isteyen öğrencilere ücretsiz danışmanlık veren dünya lideri bir kurum olduğunu söyleyen Ataner IELTS sınavının üniversiteye kabul aşamasında en önemli anahtar olduğunu SI-UK Cyprus un da Londra merkez ofisinden aldığı profesyonel destek ve materyaller ile kişiye özel IELTS eğitimi verdiğini ve en etkili tekniklerle öğrencilerin en yüksek IELTS seviyelerine ulaşmalarını sağladığını söyledi.

siuk2

Ataner bu aşamada İngiltere Üniversiteleri resmi temsilcisi ve resmi başvuru merkezi olarak kapılarını Kıbrıs’ta açan SI-UK’un, başvuru sürecinin her aşamasında öğrencilerin yanında olup en doğru tercihi ve en güvenli başvuruyu yapmaları için öğrencilere çok önemli fırsatlar sunacağını ifade etti.

Kürşat: Böylesi bir uluslararası şirket çocuklarımızla ilgilenince, ailelerin aklı çocuklarında kalmayacak

Lansmanda konuşan İşadamları Derneği Başkanı Dengiz Kürşat ise, göstermiş oldukları girişimcilikten ötürü Ataner ailesine teşekkür etti.

Kıbrıs Türk toplumu olarak çocuklarımıza çok önem verdiğimizi belirten Kürşat, çocuklarımız için böyle bir fırsat yaratılmasının çok değerli olduğunu belirtti.

İngiltere’ye gittikten sonra da öğrencilere SI-UK İngiltere ofisinin her konuda yardımcı olacağını belirten Kürşat, İngiltere’de okumaya giden çocuklarımızın bilmedikleri bir ülkeye gittiğini, ailelerin de aklının çocuklarında kaldığını ifade ederek “artık çocuklarımızla ilgilenecek uluslararası bir şirketin olması mutluluk veriyor” dedi.

Toros: İnsan kapitaline yapılacak yatırım, en değerli yatırımdır. bunun yolu da eğitimdir

Konuşmasını İngilizce ve Türkçe olarak iki dilde yapan Kıbrıs Türk Ticaret Odası Başkanı Fikri Toros ise, bu tarz girişimlerin ekonomimizi güçlendirip, uluslararası yüksek öğrenime entegre olmamıza önemli katkıda bulunacağını kaydetti.

siuk3

“İngiltere üniversiteleri en iyisi”

Toros ayrıca, İngiliz eğitim sisteminin oldukça disiplinli olduğunu, kaliteli eğitim kurumlarının hükümet tarafından akredite edildiğini ve bunun da eğitimde kalite garantisini sunduğunu kaydetti.

“Araştırmalar en yüksek kalitede eğitimin İngiliz Üniversiteleri tarafından verildiğini ortaya koyuyor” diyen Toros, İngiltere’deki üniversitelere başvuru sürecinin korkutucu ve zor görünebildiğini, ancak doğru prosedür ve tercih için SI-UK’un danışmanlık hizmetinden 7 gün 24 saat hizmet alınabileceğini belirtti.

Toros konuşmasını “İnsan kapitaline yapılacak yatırım, en değerli yatırımdır. Bunun yolu da eğitimden geçmektedir” sözleri ile tamamladı.

Ahmet Ataner: İngiltere’de eğitim ve ingilizce’yi vatanında öğrenmek gençler için büyük avantaj

Açılışta konuşan SI-UK Cyprus Direktörü Ahmet Ataner ise Ataner Danışmanlık olarak yurtiçi eğitimle yurtdışı eğitimin entegre edilmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini belirterek bu amaçla eğitim sektöründe dünya liderleri ile olan işbirliklerini her geçen gün artırmakta olduklarını ifade etti.

siuk4

Konuşmasının devamında İngiltere’de eğitimin avantajlarına dikkat çeken Ataner, İngiliz Üniversitelerinin İngilizceyi kendi vatanında öğrenme ve pratik yapmak için en uygun fırsatı sunduğunu belirtti.

“SI-UK İngiltere ve Kıbrıs’taki öğrenciler arasında güvenilir bir köprü olacak”
Ataner, SIUK Cyprus şubesinin İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilere hizmet vereceğini ayrıca İngiltere eğitimi ile Kıbrıs’taki öğrenciler arasında güvenilir bir köprü vazifesi göreceğini vurguladı

Ataner Konuşmasının son bölümünde “Neden SI-UK” sorusunun yanıtını paylaştı :

Neden SI-UK?

SI-UK Cyprus, dünyanın bir çok bölgesinde bulunan donanımlı ekip ile birlikte çalışarak İngiltere’de eğitim görmek isteyen gençler için büyük bir hizmet sunacak. 22 farklı lokasyonda yurtları olan SI-UK öğrencilerimize özel yurt ve vize hizmeti de sunmaktadır.

SI-UK Cyprus ile güvenilir üniversite partnerleri ve eğitimli danışmanların rehberliğinde zor ya da imkansız gibi görünen üniversitelere, TIP eğitimi, Oxbridge (Oxford, Cambridge, UCL, LSE, Imperial College, ve benzeri) ve Russell Grubu (ilk 24 üniversiteye), yatılı okul ve kolejlere, dil okullarına ve özel İşletme Master (MBA) bağlantılarıyla da birçok önemli başvuruyu giriş aşamaları artık dert olmadan yapabileceksiniz.

Üstelik başvuru sırasındaki tüm dosyalama, başvuru takibi, editleme, PERSONAL STATEMENT desteği de SI-UK uzman takımı tarafından yapılıyor.

Dünya çapında hizmet veren SI-UK, Kıbrıs şubesi ile hayalinizdeki eğitimin kapılarını sizin için aralıyor.

Disiplinli bir çalışma programına sahip olan SI-UK her yıl 400’den fazla üniversite temsilcisi ve akademisyen tarafından ziyaret ediliyor. Yılda 150 Üniversite ve eğitim fuarını dünyanın her yerinde gerçekleştiren SI-UK artık Kıbrıs’ta.

Tüm öğrencilerin İngiltere’de bulunan üniversitelerde eğitim almasını sağlayan SI-UK’da uzman ve güvenilir ekiple size özel bir çalışma programı sunularak belirlediğiniz üniversite, kolej veya dil okulu hedefine kolayca ulaşmanızı sağlanıyor.

17 global ofisle binlerce öğrencinin üniversite başvurularına danışmanlık hizmeti veren ve başarı sağlayan SI-UK, Kıbrıs’taki danışmanlık hizmetine başlamıştır.

Ayrıntılı bilgi için:  https://www.siuk-cyprus.com/

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı