Spor

Kıbrıs Rallisi’ne doğruKAYIT LİSTESİ AÇIKLANDI:
Şampiyonada Fikri Macila-Mehmet Mişon, Deniz Denner-Ömer Topcu ve Mehmet Kamiloğlu-Murat Aşık ikilileri ERC kategorisinde, Ömer Yıldız-Mehmet Kasımoğlu, Derviş Dizliklioğlu-Ali Kiremitcioğlu ve Sadık Bilgimer-Ahmet Buzlukcuoğlu ikilileri ise ulusal kategoride yarışacakBASIN TOPLANTISI KTFF’YE ALINDI:
Ralli ile ilgili basın toplantısı bugün yapılıyor. Bilgilendirme amaçlı yapılacak olan basın toplantısının daha önce 12.00-13.00 saatleri arasında KTSYD’de yapılacağı duyurulurken dün, toplantının 09.30-10.30 saatleri arasında KTFF Ahmed Sami Topcan Salonu’nda yapılacağı açıklandı

Kıbrıs’ta 25-27 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan Avrupa Ralli Şampiyonası 8’inci ve Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nın 5’inci ayağı Kıbrıs Rallisi’nin kayıt listesi yayınlandı.
66 ekibin kayıt olduğu rallide kayıt listesi Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC), Ortadoğu Ralli Şampiyonası (MERC) ve Ulusal olmak üzere 3 ayrı liste olarak start listesine göre yayınlanırken, ERC listesinde 42, MERC listesinde 7 ve Ulusal listede 17 ekip yer aldı.
Damalibayrak.net’in verdiği bilgiye göre yarışta mücadele edecek olan sporcularımızdan Fikri Macila – Mehmet Mişon ikilisi 35 kapı numarası ile, Deniz Denner – Ömer Topcu ikilisi 47 kapı numarası ile ve Mehmet Kamiloğlu – Murat Aşık ikilisi 51 kapı numarası ile ERC listesinde yer alırken, Ömer Yıldız – Mehmet Kasımoğlu ikilisi 102 kapı numarası ile, Derviş Dizliklioğlu – Ali Kiremitcioğlu ikilisi 106 kapı numarası ile ve Sadık Bilgimer – Ahmet Buzlukcuoğlu ikilisi 107 kapı numarası ile ulusal listede yer aldı. Öte yandan, Ömer Yıldız’ın Ulusal kategoride değil, ERC kategorisinde yer alması gerektiği ve bu yönde itirazda bulunduğu öğrenildi.
ERC listesinden yarışa kayıt yaptıran ekipler arasında Avrupa Ralli Şampiyonası’nı takip eden, ERC1 kategorisinde mücadele edecek olan 7 ekip bulunuyor. Şampiyona lideri Kajetan Kajetanowicz, üçüncüsü Robert Consani ve 4’üncüsü Bruno Magalhaes mücadele edecek ekipler arasında yer alırken, ikinci Craig Breen kayıt yaptırmadı. MERC listesinde dikkat çeken ekipler arasında ise şampiyonanın ilk 3 yarışını kazanarak zirvede yer alan Nasser Al Attiyah, şampiyonada üçüncü sırada yer alan Khalid Al Suwaidi ve bu sene en iyi derecesini İran’da ikinci olarak alan ve şampiyonada 4’üncü sırada yer alan Abdulaziz Al Kuwari bulunuyor.

Basın toplantısı bugün
Bu yıl 2’ncisi düzenlenen ve 25-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan ERC Cyprus Rally (Kıbrıs Rallisi) ile ilgili bugün basın toplantısı yapılacak.
Ralli ile ilgili bilgilendirme amaçlı yapılacak olan basın toplantısının yeri ve saati değişirken toplantının 09.30-10.30 saatleri arasında Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda yapılacağı açıklandı.
Organizasyon komitesi, basın toplantısına tüm basın mensuplarının katılabileceğini açıkladı.

Kıbrıs Rallisi’nin ana sponsoru KKTCELL
25-27 Eylül tarihleri arasında yer alacak Avrupa Ralli Şampiyonası ve Ortadoğu Ralli Şampiyonası’nı da bünyesinde barındıran Kıbrıs Rallisi Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ana sponsorluğunda gerçekleşecek.
Kıbrıs’ın bütününde gerçekleşen ve özellikle güneyden kuzeye geçiş noktasını oluşturan Lefkoşa Taksim sahasındaki etabı ile sembolleşen ERC (European Rally Championship) Rallisi için hazırlıklar son aşamaya geldi.  Kuzey Kıbrıs Turkcell’in ana sponsorluğu ve Lefkoşa Türk Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek rallinin “Seyirci Özel Etabı” için de heyecanlı bir bekleyiş var. KKTCELL, ‘Turkcell Platinum’ müşterilerinin, Avrupa Ralli Şampiyonası Kıbrıs etabına, parkurun en güzel yerinden tanıklık edebileceklerini açıkladı.
Çetinkaya Spor Kulübü önünde, Taksim sahası etabını tepeden izleme ayrıcalığı yaşayacak Turkcell Platinum müşterileri, bu önemli organizasyona yanlarında bir misafiri ile birlikte katılabilecek. Platinum müşterileri bugün saat 12.00’ye kadar 4567 numarasına RALLI yazarak ücretsiz SMS (kısa mesaj) göndererek, bu şansa ortak olacak. Kampanyaya katılanlar arasından 100 kişi, yine bugün noter huzurunda yapılacak çekilişle açıklanacak.

Başa dön tuşu