EğitimYaşam

Kıbrıs İlim Üniversitesi 2018-2019 Öğretim Yılı; Bursluluk Sınavı “Ücretsiz”


Kıbrıs İlim Üniversitesi, KKTC Liseleri’nden mezun olacak veya olmuş üniversite adaylarına yönelik T.C. ve KKTC uyruklu öğrenciler için kesintisiz burs imkanı sunuyor.Bursluluk sınavı “25 Mayıs 2019” tarihinde, saat:10.00’da gerçekleştirilecektir. Sınava girmek isteyen aday öğrenciler kayıt işlemlerini burs.csu.edu.tr adresinden tamamlayabilirler.%100 İş Garantisi, Türkiye’de Staj İmkanları ve 5 yıldızlı Öğrenci Yaşam Merkezi ile #OnceSen prensibinden yola çıkan Kıbrıs İlim Üniversitesinde hayat boyu öğrenmenin olduğu aday öğrencilerine Dünya ile entegre, son teknoloji ile donatılmış modern laboratuvarlar, kariyer merkezi ile işe yerleştirme ve mesleki rehberlik imkanları sunuyor.

Sınava Katılan her öğrenciye %75, Sınavda ilk 5’e giren öğrencilere ise %100 burs verilecektir.  Kıbrıs İlim Üniversitesi Sınava katılmayan öğrencilere de %50 burs imkanı tanımaktadır. Sınavın tamamlanmasının ardından soru kitapçığı ve yanıt anahtarları Kıbrıs İlim Üniversitesi’nin resmi web sitesi www.csu.edu.tr adresinden ve sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.

Aday Öğrencilerin KİÜ Bursluluk Sınavında puanların hesaplanması sonucunda (%50 %75 %100) elde ettikleri bursluluk giriş puanına göre oluşturulacak sıralama listeleri ile Kıbrıs İlim Üniversitesi kontenjan sayıları 2019-2020 öğretim yılı için kayıt hakkı elde edecektir.

İleride belirlenecek kontenjan durumuna göre, duyuru yapılacaktır.

Burs ve Giriş Sınavı koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgi; Kıbrıs İlim Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Öğrenci İşleri Bürosundan veya 650 00 00 no’lu numaradan, elektronik ortamda bilgi almak isteyen öğrenciler ise www.csu.edu.tr ile  [email protected] adreslerini kullanabilecetir.

Başa dön tuşu