Kıb-Tek: Dönüşümlü elektrik kesintileri arızanın giderilmesiyle son buldu - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

Kıb-Tek: Dönüşümlü elektrik kesintileri arızanın giderilmesiyle son buldu

KIB-TEK Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Teknecik Elektrik Santralinde meydana gelen arızadan dolayı yaşanan dönüşümlü elektrik kesintileri arızanın giderilmesi ile birlikte son bulduğu duyuruldu.

Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu (KIB-TEK) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Teknecik Elektrik Santralinde meydana gelen arızadan dolayı yaşanan dönüşümlü elektrik kesintileri arızanın giderilmesi ile birlikte son bulduğu bildirildi.

Elektrik akışının sağlandığı ifade edilen açıklamada, “Herhangi bir arıza meydana gelmediği müddetçe dönüşümlü kesinti yapılmayacaktır ve bölgesel meydana gelen arızalara Kıbrıs Türk Elektrik Kurumu çalışanları hızlı bir şekilde müdahale edecektir” denildi.


GÖNYELİ’DE 5 FARKLI NOKTADA ARIZA

Açıklamada, “Gönyeli bölgesinde 5 farklı noktada yer altı kablolarında meydana gelen arızalardan dolayı elektrik kesintisi yaşanmaktadır. Ekiplerimiz arıza olan bölgelerde aralıksız çalışmalarını sürdürmekte olup, arızalar giderildikçe elektrik akımı peyderpey sağlanacaktır” ifadeleri kullanıldı.

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar