Kıbrıs

Khora Kitap, Alayköylü küçük sporcuları ağırladı


Alayköy Gençlik Spor Kulübü ve Khora Kitap Cafe, kuĺübün alt yapısında oynayan, 5-15 yaş arası minik ve yıldız sporcular için, kitap etkinliği düzenledi.

Çocuk Gelişimi Öğretmeni de olan Kulüp Başkanı Zeynep Ulaş ve Kulüp Antrenörü Ebuzer Ulaş gözetiminde, Khora Kitap Cafe’ye gelen çocuklar, yüzlerde çocuk kitabı arasında öğretici ve keyifli saatler geçirdi.Ulaş: Sadece sporcu değil, iyi birer insan olmaları için çabalıyoruz

Kulüp antrenörü Ebuzer Ulaş, kulübün alt yapısında eğitim gören küçük sporcuların, sadece iyi birer sporcu olmalarını değil, aynı zamanda iyi birer insan olmalarını da arzuladıklarını söyledi.

Ulaş: Spor çok önemli. Ama tek kıstas değil. Biz çocuklarımızın, sadece sporcu değil, aynı zamanda iyi birer insan olmaları için çabalıyoruz.

Adadaki tek kadın kulüp başkanı

Kulübü 4 sene önce eşiyle birlikte kurduklarını anlatan Ulaş, adadaki tek kadın başkana sahip kulüp olarak da gurur duyduklarını söyledi.

Kulüp sayesinde çocukların, kötü alışkanlıklardan uzak, sağlıklı ve bilinçli bireyler olarak yetiştiğinin altını çizen Ulaş, ailelerin de çok memnun ve mutlu olduklarını söyledi.

 

Keleşzade: Bu etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz

Khora Kitap Cafe direktörü Mustafa Keleşzade, özellikle çocukların olduğu bu tür etkinliklere ev sahipliği yapmaktan büyük keyif aldıklarını, bir spor kulübünün bu etkinliği yapmasının ayrıca güzel olduğunu söyledi.

Keleşzade: Kitap sadece eğitimde değil, hayatımızın her alanında bizimle olmalı. Çünkü kitap, hayal gücünü geliştiriyor. Dolayısıyla, yeni dünyaların kapısını açıyor

 

“Kitap sevgisi çocuklukta başlıyor

Kurulduğu ilk günden bu yana, çocuklarla ilgili yaptığı etkinlikler ve yayımladığı çocuk kitaplarıyla adından söz ettiren Khora Kitap Cafe Direktörü Mustafa Keleşzade, çocuk etkinlikleri organize etmeye devam edeceklerini söyleyerek, “Kitap sevgisi çocuklukta başlıyor. Bu yüzden çocuklarla ilgili yayımlar yapmaya ve etkinlikler organize etmeye devam edeceğiz” dedi.

 

 Başa dön tuşu