Kazanmaktan başka düşüncemiz yok - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Cuma, Şubat 23, 2024
Spor

Kazanmaktan başka düşüncemiz yok

Kazanmaktan başka düşüncemiz yok

Siyah-beyazlılar maç atmosferinde gerçekleştirdiği antrenmanda, taktik ağırlıklı çalışmalar yaparken, antrenör Osman Emiroğlu idman sonunda Havadis’e yaptığı özel açıklamada Yenicami’yi en çok zorlayan takımın, Lapta olduğunu vurguladı

 Lapta’nın, kendi evinde çok iyi oynayan bir ekip olduğunu dile getiren Emiroğlu, kendilerinin de, kazanmaktan başka bir çarelerinin olmadığını söyledi


Telsim Süper Lig’de geçtiğimiz haftaya lider giren Küçük Kaymaklı’nın, Hamitköy karşısında iki puan kaybetmesinden sonra, 36 puanla liderliğe yükselen Çetinkaya’nın ardından, 35 puanla ikinci sıraya çıkan başkent ekibi Yenicami, bu hafta sonu deplasmanda karşılaşacağı Lapta maçının hazırlıklarını, dün Ozanköy Mustafa Özkayım Stadı’nda yaptığı antrenmanla tamamladı.
Antrenör Osman Emiroğlu ve yardımcısı Emre Perçinci nezaretinde maç atmosferinde gerçekleşen antrenmanda, taktik ağırlıklı hareketler ön plana çıktı.
Bu arada sakat olan kaleci Ali Duvarcı dışındaki diğer kaleciler de, kaleci antrenörü Hakan Dervişoğlu tarafından özel olarak çalıştırıldı.
Antrenman sonrasında, Havadis’e çarpıcı açıklamalarda bulunan antrenör Osman Emiroğlu Yenicami’yi en çok zorlayan takımın, Lapta olduğunu vurguladı.

K. Kaymaklı ve Çetinkaya maçlarında ilk golü hep biz yedik
Lapta karşısında 2-1 kazanılan ilk devre mücadelesinden sonra yakaladıkları seri ile bugünkü başarının temellerinin atıldığını belirten Emiroğlu, 14 haftalık periyotta, 11’i ilk devrede olmak üzere 12 galibiyet aldıklarını, ayrıca deplasmanda olmak kaydı ile de K. Kaymaklı ile Çetinkaya ile berabere kaldıklarını dile getirdi.
Derbi karşılaşmalarında aldıkları “beraberliklerle” ilgili “ilginç” bir yorum yapan Emiroğlu, “Beraberlikler, ilk golü kalemizde görmemizden kaynaklanıyor. K. Kaymaklı ve Çetinkaya maçlarında, ilk golü yedikten sonra onu çıkartmak için çok büyük efor sarf ediliyor ve bu arada zaman kaybı da meydana geliyor. Beraberliği sağladığınızda da, geriye kalan zaman kadar, puan cetvelindeki o şartlar altında ortaya çıkan durumunuz, futbolcuların o andaki psikolojik ortamı ve skoru koruma içgüdüsü de ön plana çıkıyor. Bu nedenle derbilerde gol çıkartmak çok zor oluyor” dedi.

Yenicami’yi çok zor bir karşılaşma bekliyor
Konuşmasının sonunda Lapta-Yenicami karşılaşmasına da değinen Osman Emiroğlu, sözlerini şöyle tamamladı.
“Lapta, kendi evinde çok iyi oynayan bir takım ve aynı zamanda hak etmedikleri bir yerde bulunuyor. Kaliteli bir takımla oynayacağız. Ligdeki pozisyonlarına göre puana ihtiyaçları oluşu, bizi çok zor bir karşılaşmanın beklediğinin işareti. Ancak, rakiplerimizin zorlu maçlara çıkacakları bir dönemde, kazanmaktan başka hiç bir düşüncemiz yok. Ayrıca rakiplerimizin Lapta’yı sahasında yenmiş olmaları, bizim de bu maçı kazanmamızın gerektiğini ortaya koyan bir diğer psikolojik neden”.

Ali Duvarcı sakat
Sağ ayak bileğinin iki yerinde bağ kopması meydana gelen kaleci Ali Duvarcı, ayağına yapılan bandaj sonrasında arkadaşlarını tribünlerden izledi.
Duvarcı’nın dün çekilen MR sonucuna göre Lapta maçında oynayıp oynamayacağı, karşılaşma öncesinde belli olacağını belirtti.

Murat ve Tansel yok
Yenicami’nin bu hafta sonu deplasmanda karşılaşacağı Lapta maçında 4 sarı kart cezalısı olan Murat Gertik ile sakatlığı devam eden Tansel forma giyemeyecek.

Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar