“Kazanmak istiyoruz”

23 Eylül 2017 Cumartesi | 15:47
Kıbrıs Town Houses

Doğan Türk Birliği Teknik Direktörü Caner 0shan, yarın deplasmanda oynayacakları Merit Alsancak Yeşilova bölge derbisi ile ilgili Havadis’e konuştu: 

OSHAN: “ZOR DEPLASMAN”

Caner Oshan: “Merit Alsancak Yeşilova önemli transferler yapan ve bu nedenle de, özellikle kendi saha ve seyircisi önünde mutlak kazanmak isteyecek bir takım. Biz de; çok genç, ancak deneyimli, çok koşan ve kazanma azmi üst düzey olan güçlü bir ekibiz. Bu zor deplasmandan kazanarak dönmek istiyoruz” dedi

 

Coşkun KUTAY

 

Geçtiğimiz sezon K-Pet Süper Ligi’ni, şampiyon Yenicami’nin arkasından ikinci sırada tamamlayan Doğan Türk Birliği, 2017-18 futbol sezonunun ilk haftasında yarın deplasmanda uzun yıllar sonra Süper Lig’e yükselen Merit Alsancak Yeşilova ile oynayacakları bölge derbisinin hazırlıklarını tamamlarken teknik direktör Caner Oshan, 2017-18 futbol sezonunun yanı sıra, Merit-Alsancak Yeşilova ile oynayacakları karşılaşmayla ilgili Havadis’e konuştu.

 

“Razag ve Emek kadroya dahil edildi”    

23 Temmuz 2017 tarihinde açılışını yaptıkları 2017-18 futbol sezonu hazırlıkları çerçevesinde; genelde kondisyon ve güç kazanmaya yönelik çalışmaların gündeme geldiği Girne-Lord’s Palas ve İzmit-Kartepe’de geçirdikleri kamp dönemlerinin yanı sıra, dün start alan Süper Lig karşılaşmaları ile ilgili çalışmalarına ara veremeden ülkemizde devam ettiklerine dikkat çeken teknik direktör Caner Oshan, “Bu arada da transfer faaliyetlerini sürdürerek, Emek Kırılmaz ile geçtiğimiz sezonda da kadromuzda bulunan ön libero Rahaeem Quadri ve Quincy Osei’nin yanına üçüncü yabancı olarak, forvet Razag Adegbite ile anlaştık” ifadelerini kullandı.

 

“Şampiyonluk hedefi ile başlıyoruz”

“Hazırlık karşılaşmalarında; planladığımız oyun şablonunu çok az farklılıklarla sergilememize rağmen yine de, sezon başı olması nedeniyle istediğimiz seviyeye şimdilik ulaşamadık” diyerek sözlerini sürdüren Caner Oshan,

“Zirve mücadelesi yapacak takımlar, önemli transferler yaparak kadrolarını çok güçlendirdi. Bu nedenle geçtiğimiz yıla kıyasla, daha zor bir sezon bizi bekliyor. Geçtiğimiz sezon sergilediğimiz performansla elde ettiğimiz ikincilik, kendi açımızdan önemli bir başarı olarak görülmese de, sezon sonu itibariyle ortaya çıkan Süper Lig klasmanındaki konumumuz dikkate alındığında, bu derece nispeten de olsa bizleri tatmin etti. Ancak yine de, ismi şampiyonluklarla özdeşleşmiş olan Doğan Türk Birliği camiasının beklentilerini karşılamadı. Bu nedenle yeni sezona, şampiyonluk hedefi ile başlıyoruz” dedi.

 

“Kazanma azmi, üst düzey olan bir ekibiz”

Sezonun ilk haftasında Merit-Alsancak Yeşilova ile oynayacakları bölge derbisinin önemine de değinen Caner Oshan, “Ligin ilk haftası, genel olarak her takım için zor geçer. Merit Alsancak Yeşilova, önemli transferler yaptı. Bu nedenle, kendi saha ve seyircisi önünde mutlak kazanmak isteyecek bir takım konumuna geldi. Karşılaşmanın zor geçeceğinin bilincindeyiz. Biz de; çok genç, ancak deneyimli, çok koşan, çok çalışan ve kazanma azmi üst düzey olan güçlü bir ekibiz. Deplasmanda oynayacağımız bu karşılaşmaya çok iyi konsantre olup, bu zor deplasmandan kazanarak dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.