Spor

Kazanırsak zirveye sarılırız Kazanırsak zirveye sarılırız


“GOL YOLLARI ORGANİZASYONLARINDA SIKINTI YAŞADIK”:

K-Pet Süper Lig’in ilk devresini, beklentilerin üzerinde ve çok iyi bir yerde tamamladıklarına dikkat çeken teknik direktör Topaloğlu, “Kıbrıs Kupası’nda maalesef, güçlü bir kura çektik. GAÜ Çetinkaya her iki maçta da bulduğu pozisyonları gole çevirirken, biz gol yolları organizasyonlarında sıkıntı yaşadık ve erken elenmiş olduk” ifadelerini kullandı

“FUTBOLDA KAYBETMEK DE VAR”:
Topaloğlu: Ligin yenilgisiz takımı Binatlı ile oynayacağız. Bu maç bir yerde de, bu sezon sahaya yüreklerini koyan iki takımın mücadelesi olacak. Bu deplasmandan bir puan çıkartırsak çok önemli bir virajı dönmüş, galip gelmemiz halinde ise ligin zirvesine dört elle sarılmış oluruz. Futbolda kaybetmek de var, ancak bunu hiç düşünmek istemiyoruz

Coşkun KUTAY

2015-2016 futbol sezonu K-Pet Süper Ligi’nin 6. haftasına kadar elde ettiği 2 puanla küme düşmeme hesapları yapan Gençler Birliği, teknik direktör Hasan Topaloğlu’nun göreve başlaması ile 7 galibiyet ve 1 beraberlikten oluşan başarılı bir seri yakaladı. Ve bu suretle Gençler Birliği ilk devreyi, lider Binatlı’nın 5 puan gerisinde, 24 puanla 3. sırada tamamladı.
İkinci devre hazırlıkları çerçevesinde; Antalya Topkapı Kremlin Otel’de yapılan kamp sonrasında oynanan Kıbrıs Kupası’nın 2. turunda karşılaştıkları GAÜ Çetinkaya’ya elenen Gençler Birliği, bu suretle, daha üst turlara yükselmeyi bekledikleri kupaya veda etmiş oldu. Buna karşın Gençler Birliği, ligin 6. haftasından itibaren sergilediği yükselişle, K-Pet Süper Ligi ikinci devresine, zirve yarışında ilk üç sırayı alan takımlardan bir tanesi konumunda girdi. 2. devrenin ilk haftasında, çıkışlarını sürdürmeyi ve bu suretle de sezon sonunda başarılarını taçlandırmayı hedefleyen Gençler Birliği, lider Binatlı ile pazar günü deplasmanda zirve yarışında avantajlı konuma gelmek veya yarıştan kopmamak adına mutlak puan veya puanlar almak zorunda oldukları önemli bir maç oynayacak. Gençler Birliği, zirveyi önemli ölçüde etkileyecek olan bu karşılaşma ile ilgili hazırlıklarını, teknik direktör Hasan Topaloğlu nezaretinde, antrenör Ozan Uzunoğlu’nun, İskele Cumhuriyet Stadı’nda dün yaptırdığı antrenmanla sürdürdü. Teknik direktör Hasan Topaloğlu çalışma sonrasında, oynadıkları GAÜ Çetinkaya kupa ve lider Binatlı ile deplasmanda oynayacakları lig, karşılaşmaları hakkında Havadis’e açıklamalarda bulundu.

“İlk devreyi, beklentilerin üzerinde tamamladık”
K-Pet Süper Lig’i ilk devresini, beklentilerinin üzerinde ve çok iyi bir yerde tamamladıklarına ve 2. devre hazırlıkları çerçevesinde de çok iyi bir kamp dönemi geçirdiklerine dikkat çeken teknik direktör Hasan Topaloğlu, “Kıbrıs Kupası’nda, maalesef, güçlü bir kura çektik. Her iki takımdan birisi mutlaka elenecekti. GAÜ Çetinkaya her iki maçta da, bulduğu pozisyonları gole çevirirken biz gol yolları organizasyonlarında sıkıntı yaşadık ve erken elenmiş olduk. Aslında, daha üst turlara yükselmek istiyorduk. Ancak bu sezon olmadı” ifadelerini kullandı.

“Zirve yarışında çok önemli bir karşılaşma”
“Şimdi de Süper Lig’e dört elle sarılacağız” diyerek sözlerini sürdüren teknik direktör Hasan Topaloğlu, “Maalesef ikinci devreye çok zorlu bir maçla başlıyoruz. Ligin flaş ve yenilgisiz takımı Binatlı ile oynayacağız. Bu karşılaşma bir yerde de, bu sezon sahaya yüreklerini ortaya koyan iki takımın mücadelesi olacak. Zirve yarışındaki iddiamızı sürdürebilmemiz adına, çok önemli bir karşılaşma. Bu zor deplasmandan bir puan çıkartırsak, çok önemli bir virajı dönmüş, galip gelmemiz halinde ise ligin zirvesine dört elle sarılmış oluruz. Bu nedenle Binatlı deplasmanından puan veya puanlarla dönmeliyiz. Futbolda kaybetmek de var. Ancak, bunu düşünmek istemiyoruz. Ama hepimiz şu hususun bilincindeyiz ki, kaybetmemiz halinde, şampiyonluk yarışında büyük bir yara almış oluruz. İzleyicilere güzel, zevkli ve kaliteli bir maç seyrettireceğimizi düşünüyorum. Bu yıl sergilediği performansa saygı duyduğum Binatlı karşısında, inşallah, istediğini alan taraf biz oluruz” dedi.

“Form grafiğimizde düşüş var”
Son 8 haftada yakaladıkları form grafiğinde bir düşüş yaşandığını söyleyen teknik direktör Hasan Topaloğlu ayrıca, “Bunu yeniden yakalamak ve yükseltmek için çok çalışıyoruz. Bu arada etkili oyuncumuz Bulgar Vandev’in ülkesine gitmesi ve üstelik daha sonra da dönmeyeceğini belirtmesi, yabancı transferinin tamamlanmasına çok az bir süre kala bizi çok zor durumda bıraktı. Bu süre içerisinde hem Binatlı maçına odaklanacağız ve hem de Vandev’in yerini doldurabilmek için, ince eleyip sık dokuyacağız” şeklinde konuştu.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı