'Kazandığınız paraları mafya bozuntularına yedirmeyin!' - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
KıbrısManşet

‘Kazandığınız paraları mafya bozuntularına yedirmeyin!’

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer ve iki işyeri kundaklanan iş adamı Ömer Arhun Lefkoşa’da Şubat meydana gelen kundaklama olayları ile ilgili Havadis’e konuştu iş adamlarına mesaj verdi

Devrim DEMİR

Şubat ayında üç iş yerine yapılan saldırı ile ilgili dava Ağır Ceza Mahkeme’sine havale edilmesi için Lefkoşa Kaza Mahkeme’sinde dün görüşülmeye devam etti. Bir gecede iki ayrı iş yeri yakılan Ömer Arhun ve Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği (KTİMB) Başkanı Cafer Gürcafer iş dünyasına yapılan çirkin saldırıyı yeniden kınadı.

Havadis’e konuşan Gürcafer ve Arhun toplumun yaşanılan olaydan ötürü infial içinde olduğuna dikkati çekerek iş dünyasının üstünde dolaşan karabulutların yargının vereceği caydırıcı cezalarla sonlanacağını kaydetti.


Gürcafer: Bahçecilerin iadesini talep ettik   

cafer-gurcaferCafer Gürcafer, aylardır toplumun gözünün bu davada olduğunu belirterek, yargının bu konuda hassas davranarak bir çok saldırının önlenebileceğini kaydetti. Gürcafer, “Açıkçası iş dünyamızın üstünde kara bulutların dağılmasını istiyoruz. Yargının bu olayı aydınlatmasını istiyoruz, iş adamlarının polise ve mahkemeye güveni olsun. Bir çok iş adamı korku imparatorluğunun etkisi altında polise gitmiyor. Yaşanılan bu olayla ilgili hükümet ve elçilikle gerekli görüşmeleri yaptık. Enver Bahçecilerin yurt dışında olduğunu ve iade edilmesi talebinde bulunduk. Bahçeciler yargı önüne çıkmalıdır, yapılan saldırı bütün iş dünyasına yapılmıştır. Hukuk devleti ilkelerinin hakim olduğunu görmek istiyoruz, caydırıcı bir ceza bekliyoruz” dedi.


Ömer Arhun: Çekinmeden şikayetinizi yapın

omer-arhunİki iş yeri yapılan saldırı sonucu yakılarak 550 Bin TL hasar gören Ömer Arhun’da iş yerlerine yönelik yapılan saldırıları kınadı. Arhun, iş adamlarına alın teri ile kazandıkları paraları mafya bozuntularına yedirmemeleri çağrısında bulundu. Arhun, “İş adamları cesaretli olsun polisimize ve yargıya güvensinler hiç çekinmeden gerekli şikayeti yapsınlar” dedi.

 

Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar