Kaymaklı’da sezon bitti - Havadis Gazetesi | Kıbrıs Haber
Salı, Aralık 5, 2023
Köşe Yazarları

Kaymaklı’da sezon bitti

Ruso Stadı’nda sezonun 13’üncü haftasından beridir maç kazanamayan Kaymaklı dün Türk Ocağı’nı 3-1 yenerek yeniden evinde galip gelirken takımda ve hatta camiada sezon bitti. Kaymaklı tribünlerinde 50-60 kişi vardı. Timuçin bile yoktu maçta. Bir ara geldi 5-10 dakika sonra kaçtı. Büyük Gabira’yı da görmedim. Camia sezonu bitirdi yani.

Türk Ocağı’nda ise Emrah ve Nurcan gibi her maç ilk 11’de sahaya çıkan adamlar tribünde. Kadro toplam 15 kişi. Yedek kaleci dışarı alternatif futbolcu sayısı 3 ve 3’ü de oyuna dahil oldu. Antrenmanlarda 10-15 kişiyi ancak bulan Ocak tüm bu olumsuzluklar içinde Küçük Kaymaklı deplasmanında ilk devreyi 1-1 tamamladı. 89’uncu dakikaya kadar da maç berabere devam etti.
Ahmet Cılbak’ın kırmızı kart görmesi ile takım 10 kişi kalır kalmaz kalesinde golü gördü. İki karambol golü ile Türk Ocağı karşısında 3-1 galip gelen Kaymaklı’da, Yasin Kansu’nun da iki net pozisyonda net golleri atamadığını eklemek gerek.
Sonuç itibarı ile Kaymaklı, Türk Ocağı’nı 3-1 yenerken bence galibiyetten de önemli olan bir genç oyuncu daha kazandı takım. Oyuna sonradan dahil olan Mehmet Koyuncu’yu çok beğendim. Gerçekten ileride adından çok söz ettirecek. Gabira, Kıral, Mehmet, Adal, Taner’den sonra Mehmet Koyuncu da listeye girdi. Ali Akbulut ve dün ilk 11’de başlayan Çağlar’ı da bu isimlerle birleştirdiğimiz zaman Kaymaklı’da 8 futbolcu var ki kadroda en az 7-8 yıl iskeleti oluşturabilir. Yağış transferini de Kaymaklı iyi kullanabilirse Kaymaklı şampiyon olacak takımdan çok çok daha fazla şeyler kazanacaktır.


Tepki göster
Bayıldım
0
Bayıldım
Huzurlu
0
Huzurlu
Hahaha
0
Hahaha
Üzüldüm
0
Üzüldüm
Hayran Kaldım
0
Hayran Kaldım
Facia
0
Facia
Web tasarım ve geliştirme : Baba Bilgisayar