FutbolSpor

Kaymaklı sahadaKüçük Kaymaklı yeni sezonun ilk çalışmasını Ortaköy sahasında dün yaptı

TOSUNOĞLU’NDAN SERTOĞLU’NA SİTEM:

Kaymaklı Başkanı Hasan Tosunoğlu, tüzüklerde de yazdığı gibi 3 yıldır ülkemizde futbol oynamayan Massa’yı ülkeye getirerek serbestçe transfer etmek istediklerini ancak KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’nun “Yenicami’nin itirazı var” diyerek vizesine izin vermediğini ve federasyonu sorun yaratma değil sorun çözmeye davet etti

 

KARAYEL’DEN “ŞAMPİYONLUK” MESAJI:

Kaymaklı’nın ilk antrenmanında konuşan teknik direktör İltaç Kareyel, hedeflerinin şampiyonluk olduğunu ve bu parolası çalışmalarını yapacaklarını belirtti. Karayel, Turgut Kaan’ı renklerine bağlamak istediklerini, ayrıca Çetinkaya’dan da Serhan’ı alarak transferi tamamlamak istediklerini söyledi.

Ahmet ÖZSOY

 
Süper Lig’in başkent takımları saha çalışmalarına tek tek başlıyor. Yenicami ve Çetinkaya’dan sonra dün de Küçük Kaymaklı sahaya indi. Küçük Kaymaklı’nın sezonun ilk saha çalışması Ortaköy Sentetik Sahası’nda gerçekleşti.Toplam 20 sporcunun katıldığı ilk antrenmana izinli olan Azat katılmadı. Geçen yıl Çetinkaya’da kiralık oynayan kaleci Ufuk Şimşek de Kaymaklı’nın ilk antrenmanında takımla birlikte oldu.

Teknik Direktör İltaç Karayel’in programı doğrultusunda ilk saha çalışmasını Antrenör Nazım Aktunç ve Kaleci Antrenörü İbrahim Reis nezaretinde gerçekleştiren Kaymaklı’da 2 yerli futbolcu transferi bekleniyor.

 

Gündemde Serhan ve Turgut Kaan

Kaymaklı Teknik Direktörü İltaç Karayel geçen yıl kiralık olarak başka takımlarda oynayan futbolcuları da kadrolarında tuttuklarını ve sadece Hüseyin Sadıklar’ı transfer ederek güçlü bir kadro oluşturduklarını söylerken gündemlerinde iki futbolcu transferi olduğunu belirtti.

Savunma hattına Turgut Kaan’ı almak istediklerini vurgulayan Karayel, Çetinkaya’dan da Serhan Önet’i renklerine bağlamayı amaçlıyor.

 

Tosunoğlu’ndan sezon değerlendirmesi

Kaymaklı Başkanı Hasan Tosunoğlu, antrenmanda basına yaptığı konuşmada futbolcu transferlerine ve yeni sezon hedeflerine deyindi. Tosunoğlu, öncelikle sahalarını kullanmaya izin veren Ortaköy Spor Kulübü başkan ve yöneticilerine teşekkür ederken yeni sezonda da tek hedeflerinin şampiyonluk olacağını vurguladı.

Ülkenin en kaliteli teknik direktörlerinden biri ile anlaşarak yola çıktıklarını ve Kaymaklı kulübünün vizyonuna yakışır şekilde futbol okulu yatırımları yapacaklarını açıkladı. Geçen sezon şampiyon olarak gurur kaynakları olan A2 takımından sporcuların, teknik direktörün görüşleri doğrultusunda A takıma futbolcu kazandırmasının kendileri için çok önemli olduğuna değinen başkan Tosunoğlu, değerli eğitimciler eşliğinde futbol okulu yapısı oluşturmayı ve çocukları eğiterek futbola ve Kaymaklı’ya kazandırmak istediklerinin altını çizdi.

Başkan Tosunoğlu yeni sezonda ayrıca yeni kulüp binası projeleri de olduğunu ve sentetik zeminli sahalarının da gelecek ay içerisinde bitmesini beklediklerini ifade etti. Mevcut sahalarının da 20 yıl sonra çok ciddi bir bakıma alındığının altını çizen Tosunoğlu yeni sezona yeni yatırımlarla gireceklerini söyledi.

 

“Herkes kendine baksın”

Kaymaklı Başkanı Hasan Tosunoğlu transfer etmek istedikleri Serhan konusunda da Çetinkaya’ya gönderme yaptı. “Serhan’a ahlaksız teklif yaptıklarını iddia eden Çetinkaya yöneticisi her kim ise önce kendi camiasına baksın. Kaymaklı kulübünün kültür ve geleneklerinde böyle ahlaksızlıklar olmaz.

Biz Bağcıl’dan transfer ettiğimiz Justice’e para verip bonservisini aldıktan sonra Türk Ocağı bize gelerek kendilerinin Justice ile 2 yıllık anlaşma imzaladıklarını belirtti. Biz de kendilerine Justice verdiğimiz parayı göstererek bu parayı geri iade etmeleri durumunda transferden vazgeçip bonservisini vermeye hazır olduğumuzu söyledik. Biz etik değerlere önem veriyoruz.

Serhan şu anda Çetinkaya’nın futbolcusudur. Bizim Serhan ile görüşmemiz olmuştur ve tüm takımlar transfer etmek istedikleri tüm futbolcularla önceden görüşme yapıyorlar. Ancak asla ahlaksız bir teklifte veya davranışta bulunmadık. Herkes kendine baksın.”

 

“Sertoğlu bildiğini okuyor”

Kaymaklı Başkanı Hasan Tosunoğlu 4 yıl önce ülkemizde Yenicami’de forma giyen yabancı futbolcu Massa’yı transfer etmek istediklerini ve tüzüklerde de yazdığı gibi futbolcunun 3 yıldır ülkemizde futbol oynamadığı için serbest pozisyonda olduğunu hatırlatarak bu transfere federasyon başkanı HasanSertoğlu’nun izin vermediğini açıkladı.

Tosunoğlu, “federasyon başkanı Yenicami’nin Massa’yı getirtmelerine itiraz ettiğini öne sürerek bu futbolcunun vizesine izin vermemektedir. Federasyonun tüzükleri açıktır. Yerli futbolcu 2 yıl yabancı futbolcu 3 yıl ülkemizde futbol oynamadığında serbest kalıyor.

Federasyon başkanı bize nasıl olur da bu futbolcuyu getirtmemize izin vermez anlamakta zorlanıyoruz. Kaymaklı düşmanlığı yapmaya gerek yok. Federasyonun sorun yaratma değil sorunları çözmesi gerekmektedir. Federasyon başkanı bildiğini okuyor tüzüklerde yazanı uygulamıyor” dedi.

 

 

Fotoğraflar: Ahmet ÖZSOY

Başa dön tuşu